July 20, 2024

En İkonik Marilyn Monroe Görünümleri

Hem ekranda hem de kamuoyunda, Marilyn Monroe olabildiğince göz alıcıydı, tüm zamanların en ikoniklerinden biri olarak tarihe geçecek lüks elbiseler içindeydi.

Filmlerinde genellikle William Travilla gibi kostüm tasarımcıları tarafından yaratılan zarif görünümler giyerdi ve kırmızı halı galalarında da bazı ikonik kıyafetleri taşırdı.

En unutulmaz moda anlarına gelince, The Seven Year Itch’te giydiği pileli eteği olan dalgalı beyaz askılı elbiseye veya izleyicileri gıdıkladığı büyük boy fiyonklu yere kadar uzanan sıcak pembe elbiseye aşina olmayan çok az kişi var.

1962’de Başkan John F. Kennedy’ye “Mutlu Yıllar” şarkısını söylerken giydiği bej boncuklu elbisesi de bir o kadar ünlü. Kim Kardashian, elbiseyi 2022 Met Gala’da giydi.

Marilyn Monroe’nun yıllar içinde yarattığı diğer tüm inanılmaz moda anlarını tekrar gözden geçirmek için okumaya devam edin.

Marilyn Monroe, 1942’de James Dougherty ile düğününde

 

O zamanlar 16 yaşında olan ve Norma Jeane Mortenson olarak bilinen Monroe, komşusu James Dougherty ile düğünü için, kolları dantelli ve mütevazı yuvarlak yakalı, sade, bir elbise seçti. Dougherty’ye göre dört yıldır evli olan çift, Monroe’nun yetimhaneye geri gönderilmemesi için üvey annesinin önerisiyle evlendi. Daha sonra 1990’da Los Angeles Times’a göre United Press International’a söylediği gibi, “Marilyn Monroe’yu hiç tanımadım ve bugüne kadar onunla ilgili herhangi bir bilgim olduğunu iddia etmiyorum. Norma Jeane’i tanıyor ve seviyordum.”

 

Marilyn Monroe, 1946’da Los Angeles’ta bir portre oturumunda

 

Ocak 1946’daki bir portre çekimi  için Monroe, basit bir kırmızı bisiklet yaka kazak, bir çift balıksırtı Bermuda şort ve kahverengi bir kemeri muhteşem bir şekilde taşıdı.

Marilyn Monroe 1946’da Los Angeles’ta bir portre için poz verirken

1946’daki başka bir fotoğraf çekimi sırasında, geleceğin yıldızı aktris, tulumu ve saçları kırmızı bir fiyonklu kırmızı çizgili üstü ile Judy Garland’a benziyordu.

 

Marilyn Monroe, 1947’de sinema kariyerinin başında

 

Aktris, film kariyerinin başlarında, omuzları açık yakalı dar bir korsaj ve fiyonklarla süslenmiş katmanlı bir eteğe sahip bu gösterişli elbiseyi giydi.

Marilyn Monroe, 1953’te Beyler Sarışınları Tercih Eder filminde

 

Travilla, aynı zamanda, Gentlemen Prefer Blondes sırasında Monroe’nun kısa süreliğine görüntülendiği seksi altın lame makyajın arkasındaydı. Halter tarzı tasarım, dalgalı bir yakaya ve açık sırtlı güneş ışığı kıvrımına sahipti. Ayrıca Monroe’nun içine dikilmesi gerektiği bildirildi.

 

Aktris daha sonra Photoplay Altın Madalya ödül yemeğine katıldı ve en popüler kadın yıldız ödülünü evine götürdü.

Marilyn Monroe, 1954’te Gösteri İşi Gibi Bir İş Yok’un galasında

 

Monroe, There’s No Business Like Show Business’ın 1954 galasına katılırken, eklenmiş bir kürk ve daha modern bir uyumla birlikte, Gentlemen Prefer Blondes’ta giydiği kemerli askısız siluete benzer bir elbiseyi tekrar giydi.

 

Marilyn Monroe 1955’te The Seven Year Itch filminde

The Seven Year Itch filminde Monroe’nun elbisesinin metro ızgarasında havaya uçtuğu anı herkes hatırlıyor. Dalgalı eteği, aktrisin mirasının büyük bir parçası oldu.

Monroe’nun New York’ta saat 1’de gerçekleşen sahneyi çekerken kalabalığın dikkatini çekmesini önlemek için iki çift iç çamaşırı giydiği bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama