July 24, 2024

En İkonik Moda Tasarımları

Yves Saint Laurent’in çok doğru bir sözü var “Moda geçicidir, stil kalıcı” Bazı moda trendleri hayatımızdan çok çabuk çıkıyor da olsalar Vhanel, Dior gibi bazı moda devleri ve büyük markalar öyle zamansız ve şık parçalar tasarladırlar ki modaları asla geçmiyor. Chanel takım, Burberry trençkot ve YSL safari ceketi gibi ikonik parçalar yaşı ve modaya genel yaklaşımı ne olursa olsun, her şık kadının arzu nesnesine dönüştü şanslı azınlığın da gardıroplarında yerlerini aldılar. Her sezon ilgili moda devleri tarafından yeniden yorumlanmaya devam edilen bu ikonik parçalar yeni gelen güncellemelere rağmen satmaya devam ediyorlar. İşte yıllardır severek giyilen en ikonik moda tasarımları;

1. Chanel Takım
Coco Chanel kurulduğu günden beri hem lüks giyimde hem de hızlı tüketilen sokak stilinde birçok trendin öncüsü. Chanel takım da ister Lagerfeld sonrası gelen güncellenmiş hali ister ilk tasarımı olsun bu moda devinin en ikonik tasarımlarından biri. Bu imza parça Jackie O’sundan Grace Kelly’sine günümüz küçük yıldızlarına kadar çoğu ünlü tarafından tercih edildi. Coco Chanel’in “Sadelik zarafetin anahtarıdır” sözünün bir kanıtı niteliğindeki Chanel takım, dünyaca üne kavuşan nadir moda tasarımlarından.

2. Burberry Trençkot
Kral VII. Edward’ın bile tercihi olan Burberry, 1856 yılında dış giyim ürünleri üretmete başlayan bir şirket olarak Thomas Burberry tarafından kuruldu. Gabardin isimli su geçirmez materyalin patentini alan Thomas, Burberry trençkotun temellerini bu sayede atmış oldu. Birinci Dünya Savaşı’ndaki İngiliz subaylar tarafından çok tutulan ve daha büyük kitlelere dağılan Burberry trençkotu hala markanın en tanınmış parçası olmaya devam ediyor.

3. Dior Balerin Eteği
Christian Dior, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra etek boyunu uzattığında bunun kadın modası için bir gerileme olduğunu düşünenler yanılıyorlardı. Savaş zamanı yapılan fedakarlıklardan sonra moda artık yeniliğe ihtiyaç duyuyordu. Beli sımsıkı saran hacimli etek görünümüyle Dior kadın görünümüne yepyeni bir bakış açısı getirdi. Bugün görkemli bir Dior balerin eteğini deri ceket ve casual tshirt kombininde görebilirsiniz ama yine de etkisi hala aynı; muhteşem bir kadınlık figürü.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama