May 22, 2024

En Trend Makyaj Malzemesi: Lipgloss Nasıl Kullanılır?

Dudak parlatıcısı, muhtemelen makyaja ilk girişiniz olan kristal berraklığındaki şeylerden bu yana çok yol kat etti. Camsı dudaklar inkar edilemez derecede seksi ve modaya uygun. Ayrıca, renkli ve yüksek pigmentli dudak parlatıcıları oyunu değiştirdi.

İşte bazı klasik ipuçları ve yeni dudak parlatıcısı dalgası hakkında bilmeniz gereken her şey.

 

Dudaklarınızı En Pürüzsüz Uygulamaya Hazırlayın

Ruj, parlatıcı veya sadece dudak balsamı kullanıyor olsanız da, pürüzsüz dudaklarla başlamak her zaman en iyisidir. Pul pul dökmenin kolay bir yolu, dudaklarınızı nemli bir bezle ovmaktır.

Ayrıca kahverengi şeker, ayrıca hindistancevizi, zeytin veya badem yağı ile bir ovma yapabilirsiniz. Parmağınızla yaklaşık bir dakika dudaklarınıza masaj yapın, ardından durulayın.

 

Dudak Parlatıcısı Uygulamanın Doğru Yolu

Ruj gibi dudak parlatıcısı sürmek yerine (her dudağı bir taraftan diğerine kaydırarak), parlatıcıyı yalnızca alt dudağınızın ortasına uygulayın, ardından dudaklarınızı birbirine sürtün. Bu, parlaklığın yapış yapış olmasını engellerken mükemmel miktarda parlaklık katar.

Yüksek parlaklık arıyorsanız, alt dudağa tam bir parlaklık sürün ve dudakları birbirine bastırın.

İster nötr bir ton ister koyu bir ton seçin, parlaklık da rujunuzu yükseltebilir. Ruj ve dudak kalemi uyguladıktan sonra alt dudağınızın ortasına biraz parlatıcı sürün ve ardından dudaklarınızı birbirine bastırın.

 

Dudak Parlatıcısı Nasıl Kalıcıdır?

Dudak parlatıcısı, kötü bir şekilde kalma gücüne sahiptir. Dudaklarınızı bir kez yalarsanız ya da rüzgarda saçınız dudağınıza gelirse her şey bitmiş demektir. İşte efsanevi makyaj sanatçısı François Nars’tan (“Vogue’s Book of Beauty” aracılığıyla) kullanışlı bir numara: Dudaklarınızı dudak kalemi ile doldurun, ardından pudra ile sabitleyin. Lipgloss’u bu tabanın üzerine ekleyin ve daha uzun süre yapışacaktır.

 

Olgun Bireyler İçin Dudak Parlatıcısı

Dudak parlatıcısının artık sadece gençler için bir güzellik malzemesi olmadığı kesinlikle doğru. Yüksek etkili parlaklık, ister 18 ister 80 yaşında olun, her yaştan insan üzerinde etkilidir.

Yaşlandıkça, dudaklarınızda biraz dolgunluk kaybedebilirsiniz. Bu normaldir ve kolajen üretimindeki azalmanın bir sonucudur. Bu sizin için bir sorunsa dudak parlatıcısı ile telafi edebilirsiniz. Daha fazla dolgunluk için dudaklarınızı doğal dudak çizginizin hemen dışına hizalayın, ardından parlatıcıyı kaydırın. Dolgu maddesi gerekmez (istemediğiniz sürece).

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama