April 25, 2024

Evde Bakımı Kolay İç Mekan Bitkileri

Belki korona ruhuyla gelen bir şeyleri büyütme arzusu belki de Influencer’ların her yerden çıkan bitkilerinin etkisiyle bugünlerde hepimiz evde bitki bakımına zaman ayırır olduk. Normal çalışma temposunda bazen sulamayı bile unuttuğumuz çiçeklerimiz birden evin en önemli parçası haline geldiler. Hal böyleyken sizin de canınız küçük de olsa bir yeşillik görmeyi istiyor olabilir. İster çok az bitki bakımı tecrübeniz olsun ister baştan başlayın işte evde kolayca bakabileceğiniz bazı iç mekan bitkileri;

Paşa Kılıcı

Bakım talimatları: Kılıç bitkisi tam ışığa maruz kalmayacağı bir ortamda büyümeyi sever fakat az ışıkla da idare edebilirler. Yaklaşık iki haftada bir sulayın ve saksı karışımının sulamalar arasında kurumasına izin verin.

Neden eve uygun?
Bu sorunsuz tropikal bitki, sürüngen derisine benzeyen düzensiz şeritli ince dik yapraklara sahiptir. Çeşitliliğe bağlı olarak, yeşilin farklı tonlarında olabilirler ve bazen sarı kenarlara sahiptirler. Parlak ışığı tercih etmesine rağmen, diğer sukulent türü bitkilere göre daha düşük ışık seviyelerinde hayatta kalabilirler.

Pothos Sarmaşığı

Bakım talimatları: Pothos direkt güneş ışığına maruz kalmaktan hoşlanmazlar, perde gibi bir önleyiciden geçen, düşük ışıklar onlar için idealdir. Haftada bir sulayın ve toprağın sulamalar arasında tamamen kurumasını bekleyin.

Neden eve uygun?
Evde veya işyerinde ideal bitki koşullarını tam sağlayamadığınız yerlerde besleyebileceğiniz en ideal bitkilerden olan Pothos çok çabuk büyür. Bu büyümesi kolay ev bitkisinin yayılması da inanılmaz derecede kolaydır.

Zamia Bitkisi

Bakım talimatları:Zamia bitkisi direkt olmayan parçalı gün ışığına maruz kalmayı sever ki haftada bir sulayın ve toprağın sulamalar arasında tamamen kurumasını bekleyin.

Neden eve uygun?
Daha düşük ışıklı ortamlar için mükemmel bir bitki seçimi olan Zamia bitkisi kurumaya karşı oldukça dayanıklı. Çok küçük bir çabayla bakımını sürdürebilirsiniz. Pek çok kültür zamia bitkisinin arkadaşlığı ve bolluğu temsil ettiğine inanıyor bu güzel bitki harika bir ev hediyesi olabilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama