April 25, 2024

Evde Kirpik Bakımı

Upuzun ve kıvrımlı kirpikler hangimizin hayali değil ki? Bazılarımız bu uğurda maskaralara milyonlarca lira harcarken bir kısmımız da çözümü takma kirpikte buluyor. Peki hem gözalıcı kirpiklere sahip olmak, hem de bunun sefasını uzun süre sürmek için ne yapabiliriz?

Son zamanlarda çok trend olan bir güzellik işlemi var o da kirpik lifting. Evde kirpik lifting yapımı şeklinde pek çok içerikle karşılaştığınıza eminiz fakat bu o kadar da basit bir işlem değil. Tek başınıza yapamayacağınız gibi evden birine yaptırmak da risk taşıyor çünkü işin içinde kimyasallar var. Eğer kirpik liftingi denemeyi çok istiyorsanız bir profesyonelden yardım almanızı öneriyoruz biz bugün doğal yollar ile kirpiklerin nasıl daha kalkık ve sağlıklı görüneceğini anlatacağız.

Hint Yağı
Kirpikleri kaldırmak için en çok konuşulan yağlardan biri hint yağıdır. Afrika ve Asya’daki tropikal bölgelere özgü, çok yıllık çiçekli bir bitkinin tohumlarından elde edilen bitkisel bir yağ, sarımsı bir renk tonuna sahip kalın ve parlak bir sıvıdır ve daha sağlıklı ve uzun kirpikler için doğanın en iyilerinden biri olarak lanse edilir.

Hint yağı çoğunlukla kırılgan ve ince kılları besleyen, sağlığı ve büyümeyi teşvik eden bir omega yağ asidi olan Ricinoleik Asitten oluşur. Yağ aynı zamanda zarar görmüş folikülleri onaran ve daha fazla kırılmayı önleyen E Vitamini bakımından zengindir. Ayrıca en narin kirpikleri bile nemlendiren özellikler içerir.

Kirpiklerinize hint yağı sürmek için küçük bir rimel çubuğu kullanın ve yüzünüzü yıkadıktan sonra gece birkaç damla uygulayın. Kirpiklerinizi nazikçe kaplamak için bir kulak çubuğu veya parmaklarınızı da kullanabilirsiniz. Sonuçları görmeye başlamak için üç ila altı ay boyunca uygulayın.

Üzüm Çekirdeği Yağı
Üzüm çekirdeği yağı yüzyıllardır güzellik, cilt bakımı ve sağlık için doğal bir reçete olarak kullanılmıştır. Şarap yapımında kalan üzüm tohumlarının preslenmesiyle yapılır.
Uzun ve tatlı kirpikler için üzüm çekirdeği yağı, linoleik asit içeriği (saç dökülmesiyle mücadele için bir omega 6 yağ asidi) nedeniyle idealdir. Hafif bir yağdır, bu yüzden kirpiklerinizi ağırlaştırmaz. Aynı zamanda nemlendirici ve güçlendirici özellikleriyle sevilen E Vitamini içerir.

Jojoba Yağı
Jojoba yağı, Jojoba tohumlarından elde edilen altın bir sıvıdır; çalı bitkisi, Arizona ve Kaliforniya’nın kuru, güney bölgeleri ile kuzeybatı Meksika’nın bazı bölgelerine özgüdür. Yağ, yukarıda belirtildiği gibi zarar görmüş saçları iyileştirmek için gerekli olan E Vitamini de dahil olmak üzere zengin vitamin ve minerallerin bolluğuyla sevilir.

Bir kirpik arttırıcı olarak jojoba yağı, nemlendirdiği, folikülleri koruduğu ve büyümeyi teşvik ettiği için favoridir. Yenileyici özelliklere de sahiptir ve sadık bir şekilde kullanıldığında daha uzun ve daha kalın kirpikler sağladığı söylenir. Diğer yağlar gibi geceleri küçük miktarlarda köklerinize uygulayın.

Aloe Vera
Aloe Veranın sağlık ve cilt bakımı açısından faydaları saymakla bitmez. En iyi yanı, çoğumuzun evimizde bu sıska etli bitkiye sahip olması.
Kirpik kaldırma için, aloe vera jeli en iyi diğer yağlarla birlikte kullanılır – birçok DIY güzellik blog yazarı, onu hint veya jojoba yağı ile birleştirmeyi, bir kısım yağı bir kısım jel ile karıştırmayı önerir. Diğer doğal kirpik uygulamalarında olduğu gibi, karışımı eski (temizlenmiş) maskara fırçalarınızdan birini kullanarak gece uygulayın.

Aloe vera ayrıca kirpiklere doğal bir parlaklık kazandırdığı için de sevilir. Jel, saçınıza zarar verebilecek ve büyümeyi engelleyebilecek enfeksiyonlarla savaşan antibakteriyel ve antifungal özelliklere bile sahiptir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama