April 21, 2024

Evde Manikür Yapmanın Püf Noktaları

İster amacınız para biriktirmek olsun ister haklı olarak kuaför salonlarını tercih etmiyor olun evde manikür yapmayı öğrenmek için harika bir fırsat. Kendi tırnaklarınızı boyamanın getireceği memnuniyetin yanında maniküre harcadığınız zaman terapi gibi de gelebilir. Ne kadar kolay da görünse kesme, törpüleme, kütikül temizleme derken pek çok şeyin ters gitme ihtimali de var fakat biraz pratik ve iyi bir metod ile aşamayacağınız engeller değil. Ünlü manikür uzmanlarının verdiği manikür ipuçları ile siz de güzellik salonundan çıkmış gibi görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Tırnaklarınızı aseton ile temizleyin

Güzellik salonundan çıkmış gibi tırnaklara sahip olmak için tırnaklarınıza en az oradaki kadar zaman harcıyor olmanız gerek. Kütiküllerinizi nemlendirecek kaliteli bir aseton ile tırnaklarınızdaki bütün oje kalıntılarını temizleyin. Temizlik işleminden sonra ellerinizi su ve sabunla yıkamayı unutmayın.

Kesin, törpüleyin, parlatın

Eğer gerekliyse önce tırnaklarınızı kısaltın. Tırnaklarınızı istediğiniz şekilde -yuvarlak ya da kare- yavaşça tek yöne doğru törpüleyin. Son olarak, pürüzsüz bir yüzey oluşturmak için tırnaklarınızın üstlerini ve kenarlarını hafifçe bir tırnak tamponuyla (zımpara tahtanız değil) parlatın. Eğer tırnak süngeri ile tırnaklarınızı temizlemezseniz tırnağınızda biriken yağlar manikürünüzü bozabilir.

Kütiküllerinizi geri itin

Tırnaklarınızı kütikülleri gidermek için ılık bir su ya da bu amaçla üretilmiş solüsyonun içerisinde bekletin. Tırnak kenarlarınızdaki etler yeterince kenarlardan ittirme işlemine başlayabilirsiniz.

Ellerinizi ve kütiküllerinizi nemlendirin

Neredeyse kurumuş ojelerinizi bozmamak için ellerinizi ve kütiküllerinizi şimdiden nemlendirin. Sonunda tırnak tiplerinizde kalan fazla ürünü almayı ihmal etmeyin. Hazır ellerinize zaman ayırmışken küçük bir masajın da faydası olacaktır.

Temel kat uygulayın

Tırnakları nemlendirmek ve korumak daha sonrasında kat kat olmasını önlemek için bir taban kat uygulayın. Sonra biraz bekleyin.

İlk renk katını uygulayın

İlk renk katını fırçayı kütiküle ve tırnağınızın köşelerine kadar indirdiğinizden emin olarak uygulayın. İlk kat ne kadar sağlam olursa ikinci kat da o kadar iyi durur. İnce bir tabaka uygulayın ve üzerinden en az 2 dakika geçtikten sonra 2. Katı da uygulayın.

Oje koruyucunuzu sürün ve kalanları temizleyin

Oje koruyucu ürünler hem manikürünüzün uzun süre gitmesini sağlar hem de parlak durmasına yardımcı olurlar. Dikkatlice koruyucunuzu da sürdükten sonra kenarlara bulaşan ojeleri kulak pamuğu ile temizlemeyi ihmal etmeyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama