June 25, 2024

Evde Stres Atmanın 5 Yolu

Evde diğer insanlardan uzak çokça vakit geçirdiğimiz zamanlar yaşıyoruz. Normal şartlarda stres atmak için başvurduğumuz spor salonları, terapiye gitmek, yoga sınıfları ve arkadaşlarımızla sosyalleşmek gibi etmenler hayatımızdan çıktığından beri stresle nasıl başa çıkacağımız konusunda zorlanıyoruz. İşte evde stres atmanın bazı sağlıklı yolları;

Meditatif Karalamalar
Otururken ve meditasyon yaparken bedeni ve zihni rahatlatmak için bir şeyler karalamak faydalı olabilir, düşünceleriniz yarışıyorsa, bazen onları sadece derin nefeslerle sakinleştirmek çok zordur. Dikkatinizi odaklamak ve düşüncelerinizin yerleşmesine izin vermek için bir tür meditatif karalama olan Zentangle’ı deneyin.

İhtiyacınız olan tek şey bir kağıt parçası ve bir kalem ve çevrimiçi olarak öğrenebileceğiniz tonlarca ücretsiz video var.

Sakinleştirici Yoga ile Derin Nefesler Alın
Işıkları kısın, bir veya iki mum yakın, hafif bir müzik çalın ve sakinleştirici yoga pozlarını veya stres giderici yoga pozlarını deneyin. Youtube bu konuda inanılmaz güzel içerikler sunuyor.

10 Dakikalık Egzersiz Yapın
Belki hareketsiz oturmak ya da sakin olmak sizi daha çok endişelendiriyor ve sadece hareket etmeniz gerekiyor! Endişelerinizi gidermek için 10 dakikalık egzersiz videolarından birini izleyin ve uygulayın.

Mutfağa Girin
Yemek pişirme veya fırınla uğraşma birçok insan için stres giderici çünkü yaratıcı olmanıza izin verir ve ruhunuzu besler. Yoksa siz hala kendi ekmeğinizi pişirmediniz mi?

Daha lezzetli ve rahatlatıcı bir şey yapmak istiyorsanız, farklı bir makarna tarifi ya da son zamanların ünlü Instagram yemeklerinden kase tariflerini deneyebilirsiniz.

Canlandırıcı Bir Kitap ve Bir Kupa Çay ile Rahat Olun
Dünyanın sorunları hakkında bilgilenmek iyi olsa da, haberler sizi huzursuz ediyorsa, bir mola verin ve bunun yerine canlandırıcı bir şey okuyun. Kanepede bir battaniyenin altına sarılmak pozitif ruh halini artıran kitaplardan bir tanesini okumak ve sakinleştirici bir fincan sıcak çay veya kahve ile sadece birkaç dakika da olsa olumsuz duygularınızı dönüştürebilir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama