June 16, 2024

Evden Çalışmayı Nasıl Avantaja Çeviririz?

1. Esnek zamanlama
Her an ara verebilirsiniz, aile üyeleriniz aradıklarında telefonu kapatmak için acele etmeyip, istediğiniz zamanda öğle yemeğinizi yiyebilirsiniz, tabi işi aksatmamak şartıyla.

2. Özel ortam
Gürültü seviyenizi tam istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz – Delice bir sessizlik ya da bir konserde ön sıradaymışsınız gibi çalan müzik ile çalışabilirsiniz kim karışabilir ki? Çalışma alanınızın ergonomisine dikkat ediyorsanız, iş akışlarınız için daha güçlü bir ritim oluşturabilirsiniz.

3. Rahat kıyafetler
İster artık diz yapmış eşofmanınızı giyin ister en sevdiğiniz jean pantolonu kim bir şey diyebilir? Yalnız sürekli zoom üzerinden toplantı yapan biri iseniz en azından üst giyiminizin prezentabl olmasına dikkat edin.

4. Biri ile görüntülü konuşmak daha kolay
Bir konferans odası bulmak veya özellikle konuşkan bir iş arkadaşınızla anlaşma yapmak için uğraşmanız gerekmeyecek çünkü istediğiniz odaya çekilip aramanızı yapabilirsiniz (Evdeki çocuklar ve evcil hayvanlar bunu bazı uzak çalışanlar için zorlaştırabilir.)

5. Bazı hafta sonu işlerini hafta içine sıkıştırabilirsiniz
Günlerdir katlamadığınız çamaşır yığını ya da bir türlü sipariş edemediğiniz market listeniz mi var? 5 dakikanızı ayırıp hemen aradan çıkarabilirsiniz sonuçta şirkette olsanız öğle arası ya da sigara molası verecektiniz.

6. Ofisteki dikkat dağıtıcı unsurlar yok
İş arkadaşlarınızın kripto para biriminin yararlarını tartışmaktan, pencerenizin dışında feryat eden sirenlerden, ya da her gün hastalanmanızı sağlayan klima savaşlarından sonunda kurtuldunuz.

7. İşe gidip gelme yok
Evden işe işten eve gelmek mi? Artık tek bir yolculuğa çıkıyoruz o da çalışma masasından yatağa yataktan çalışma masasına giden yol…

8. Para biriktirebilirsiniz
Şehirde veya şehir merkezinde çalışıyorsanız öğle yemeği pahalıdır. Dışarıda bir sandviç ve kahveye vereceğiniz en az 30 lira yerine evde marketten aldıklarınızla yemek hazırlayarak büyük zaman kazanabilirsiniz.

9. Kalabalıkları ve trafiği unutun
Kendinizi havasız bir metroya tıkmak, insanların yeni ayakkabılarınızı aşındırması veya görünüşe göre düz bir çizginin ne olduğunu bilmeyen insanların acı verici bir şekilde yavaş yürümesi artık yok.

10. Sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirin
Evdeki hasta bireylere daha iyi bakabilir, günün erken saatlerinde çocuklarınız için hazır olabilir, köpeğinize biraz daha fazla sarılabilirsiniz ya da sadece kendinize biraz daha sessiz bir zaman ayırabilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama