May 22, 2024

Evden Nasıl Daha Motive Çalışırız?

Evden çalışabilmek, teknoloji ve sanal toplantılar sayesinde giderek daha fazla insanın yapabileceği büyük bir ayrıcalık, ancak aynı zamanda inanılmaz derecede tecrit edici ve zorlayıcı olabilir. Bazı günler gerçekten konsantre olup işinizi halletmeye odaklı çalışırken, diğer günler motive olmamış ve açıkçası biraz yalnız hissedebilirsiniz. Yani ister mutfak masasında ister çalışma odasında çalışıyor olun kendinize sınırlar ve kurallar koymak işin püf noktası. Aşağıda bunu nasıl başarabileceğinizi sağlayan bazı önerilerimiz var.

Temiz Bir Çalışma Alanı Yaratın

Çalışmak için buna özel bir alan sağlamak güzel bir motivasyon fakat şart değil. Mutfak masanızda bile çalışabilirsiniz tabi küçük bir şartımız var etraf mutlaka temiz ve düzenli olmalı. Eğer dağınık bir ortamda çalışırsanız odağınızı daha kolay kaybedersiniz.

Çalışma Alanınız Rahatladığınız Yerden Uzak Olsun

Yapılan bir araştırmaya göre çalışma alanınız normal zamanlarınızda rahatlamak için kullandığınız alandan uzak olmalı. Yani kısacası atmanız gereken o raporu yatağınızda uzanarak atmaya çalışmayın. Küçük bir kestirme yapmak gibi dikkat dağıtıcı fikirlerden kaçınmakta fayda var.

İyi Bir Çalışma Sandalyesi Edin

Üretmek ve motive çalışmak için oturduğunuz yerin konforlu olması çok önemli. Hazır bu kadar indirim varken kendinize güzel bir çalışma sandalyesi hediye edin.

Üzerinizi Değiştirin

Her gün işe giderken giydiğiniz kıyafetleri giymek zorunda olmasanız bile pijamalar yerine çalışırken sevdiğiniz kıyafetleri giymek modunuzu yükseltecektir. Uyurken ve evin içinde vakit geçirirken giydiğiniz kıyafetler sizde ister istemez bir rahatlama havası yaratacaktır. Yarın sabah en sevdiğiniz jean ve tişörte bir şans verin.

İş gününüzü en verimli olduğunuz zamanlarda planlayın

Gününüzü en verimli olduğunuz zamana göre ayarlarsanız daha verimli bir çalışma günü geçirmiş olursunuz. Herkes 9-5 çalışma sisteminde etkin değildir belki siz 7-12 arası dikkatinizi daha iyi toplayabiliyorsunuzdur ya da karanlıktan sonra çalışmak tam size göre!

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama