June 22, 2024

Evin İçinde Bir Orman! Evde Bakabileceğiniz Büyük Bitkiler

Ev bitkileri söz konusu olduğunda, daha büyük kesinlikle daha iyi olabilir. Bir odanın odak noktası olarak tatlı, yeşil bir bitkiye sahip olmayı kim sevmez? Sadece güzel değiller, aynı zamanda boş duvarları, garip köşeleri doldurabilirler ve aksi takdirde cansız bir odaya biraz hayat getirebilirler.

Belki de yeşil başparmağınız en iyisi değildir ya da evinizde bir ton farklı, küçük bitkiye bakmak için zamanınız yok. Sebebi ne olursa olsun, işte size mekanınızda harika görüneceği kesin olan büyük bitkileri sıralıyoruz!

Görkemli Palmiye

Evinizi parlak yapraklarla doldurmak, bir açıklama yapmanın bir yoludur. Palmiye avuç içi sadece tatlı ve dolgun değil, aynı zamanda bakımı da oldukça kolaydır. Düşük ışık koşullarında hayatta kalabilirler, ancak parlak dolaylı ışıkta gelişeceklerdir. Sadece ilkbahar ve yaz aylarında toprağı nemli tuttuğunuzdan emin olun.

İnce yaprakları nedeniyle nemi seven bir bitkidir, bu nedenle yakınınızda bir nemlendirici veya sprey şişesi bulundurmayı düşünün.

Starliçe

Bu yüce güzellikler, görünüşe göre herkesin bitki istek listesinde. Doğru koşullar sağlandığında, cennet kuşları iç mekanlarda altı metreden fazla büyüyebilir. Doğrudan parlak ışıkta gelişirler, bu da onları güneye veya batıya bakan pencereler için mükemmel kılar.

Deve Tabanı

Delikli (veya delikli) yapraklarıyla tanınan monstera deliciosa, gür, tropik bir bitkidir. Parlak ışıkta ve nemli (ama sırılsıklam olmayan) toprakta hızla büyür. Ayrıca, yaymak ve arkadaşlarınızla paylaşmak kolaydır. En az bir düğüm eklediğinizden emin olarak bitkinin tabanından kesin ve kökler oluşana kadar suya koyun.

Kılıç

Bakımı en kolay ev bitkilerinden biri olarak bilinen kılıç bitkisi, yapraklarında güzel bir renklenme olan uzun, mızrak benzeri bir bitkidir. Onu uzun boylu bir saksıya veya yüzyıl ortası tarzdaki bir tencereye yerleştirmek, onu sadece kelimenin tam anlamıyla yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda dekorunuza uymasına da yardımcı olur.

Yucca

Çöle özgü olan yucca bitkisi, az su ile zorlu koşullara alışkındır. Sulama günü geldiğinde, tencerenin tamamen boşalmasına izin verdiğinizden ve bitkinin suya oturmasına izin vermediğinizden emin olun. Bu çöl sakini kök çürümesine karşı oldukça hassastır. Ayrıca büyümek ve uzun boylu olmak için yeterli miktarda güneş ışığı gerektirir. Ancak, düşük ışık koşullarında hayatta kalabilir.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama