April 25, 2024

Evinizi Daha şık Göstermenin Yolları

İdeal bir dünyada, alanlarımızı konfor, lüks ve sofistike hale getirmek için hepimizin emrinde bir iç mimar olurdu. Ne yazık ki, gerçekler acı ve bütçeler kısıtlı. Neyse ki, bütçenizi aşmadan özel, lüks bir görünüm elde etmenin yolları var. Birkaç basit ayar ve stratejik stil tekniğiyle, son derece kısıtlı bir bütçeyle muhteşem hissettiren bir alan yaratabilirsiniz.

Tekstillerinizi Karıştırın

Hepsi aynı kumaş ve dokuda olan bir kanepe, sandalye, kırlentler ve perdeler, neredeyse kesinlikle alanınızı tekdüze hale getirecek ve küçük gösterecektir. Kolayca boyut eklemek için çeşitli dokular ve boyutlar için yumuşak kırlentleri değiştirin. Renkten hoşlanmasanız bile, zaten sahip olduğunuz nötrlerin hafif bir varyasyonu olan birkaç ton eklemek, alanı canlandıracaktır. Daha parlak bir palet yapamıyorsanız, açık hardal, toz pembe veya yumuşak leylak deneyin.

 

Çiçeklerle Canlandırın

Alanınıza lüks katmak için cüzdanınızı boşaltmaya ihtiyacınız yok. Marketten ya da sokaktaki çiçekçilerden alınan basit bir buket, alana biraz sofistike eklemek için ihtiyacınız olan her şey olabilir.

 

Donanımınızı Yükseltin

Muhtemelen bunu daha önce duymuşsunuzdur ve bunun iyi bir nedeni var. Standart donanımınızı daha modern ve şık bir şeyle değiştirmek, alanınızı hemen yükseltecektir. Biraz modası geçmiş bir alana yeni bir hayat vermek için mutfak dolaplarınızı, banyo dolabınızı veya yatak odası mobilyalarınızı değiştirmeyi deneyin.

 

Abajurlarınızı Değiştirin

Lambanızla birlikte gelen standart abajuru farklı bir seçenek için değiştirerek kişiselleştirilmiş bir görünüm elde edin. Bu, boyut eklemeye ve standart model bir lambanın benzersiz ve özel görünmesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

 

Gözleri Perdelerle Kandırın

Birçok lüks ve pahalı ev, yüksek tavanlara sahiptir ve bol miktarda doğal ışık almaktadır. Perdelerinizi ve donanımınızı olabildiğince yükseğe ve tavana yakın bir yere asarak bir ilüzyon elde edin  asla doğrudan pencere çerçevesinin üzerine değil. Bu, gözü yukarı çekecek ve daha yüksek bir alan görünümü verecektir. İçeri giren ışığı gerçekten yumuşatmak için şeffaf perdeler ekleyin ve odayı hem rahat hem de pahalı hissettiren bir sıcaklıkla doldurun.

 

Karo Dokunuşu Ekleyin

Göz alıcı bir karo tasarımı ile mutfağınızı veya banyonuzu yükseltin. Kaplamanız gereken geniş bir yüzey alanınız varsa, her zaman modaya uygun ve uygun fiyatlı fayans döşemelerini tercih edin. Veya kaplayacak daha az yeriniz varsa, daha özel bir görünüm için el yapımı fayanslara bütçe ayırmayı düşünün. Tarzınızı en iyi neyin yakaladığını görmek için farklı döşeme düzenleriyle denemeler yapın.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama