May 30, 2024

Geçmişten Günümüze En Sevilen Moda Trendleri

Tarih tekrardan ibarettir cümlesinin en canlı göstergesi belki de moda trendleri! Yıllar geçse de dönüp dolaşıp bazı moda trendlerine geri dönüyoruz. Yine de bu konuda en çok döndüğümüz zaman dilimi 70’ler. Zamanın moda ikonları modanın ilerleme noktasına o kadar büyük katkılarda bulundular ki etkileri her sezon her tasarımcının parçalarında yaşamaya devam ediyor. Biz de bu geri dönen moda trendlerine bayılıyoruz! Gelin birlikte dönüp dolaşıp gardırobumuza taşıdığımız bu trendleri birlikte inceleyelim.

Mini Elbiseler
Yıllardır en sevdiğimiz elbise trendlerinden biri olan mini elbiseleri ilk defa 70’li yıllarda görmeye başladık. Dönemin getirdiği özgür ruhla daha cesur moda tercihleri yapan kadınlar, mini elbiseyi daha da görünür kıldılar. Günümüzde desen ve renk trendleriyle farklı farklı siluetlerde vücut bulan mini elbise yine de 70’lerin bize bıraktığı en önemli trendlerden biri.

Sepet Çantalar
2018 2019 yazına damga vuran tek bir aksesuar trendi vardı; sepet çantalar. Sepet çantaların doğuşu da yine 70’lere denk geliyor. Dönemin it girl’lerinden Bridget Bardot ve Jane Birkin’in de stilinde çokça yer verip bizlerle tanıştırdığı sepet çanta trendi son yıllarda tekrar stilimize giriş yaptı. Zamanın sepet çantalarıyla neredeyse birebir örtüşen modeller özellikle yaz aylarında uçuş uçuş çantalarla mükemmel bir uyum sağlıyor.

Diz Üstü Çizmeler
Dönemin en popüler diğer trendi mini elbiselerle birlikte çokça kullanılan diz üstü çizmeler, son 4 5 senede tekrar kombinleri tamamlamaya başladı. Özellikle kış aylarında mini etek ve elbiselerin en yakın arkadaşı olan diz üstü çizmeler form ve şekil değiştirse de uzun süre hayatımızda olmaya devam edecekler gibi görünüyor.

Slogan Tişörtler
70’lerin protest tavrını en şık biçimde yansıtan slogan tişörtler, günümüzde de sıkça karşımıza çıkıyor. Özellikle en sevdiğimiz grubun tişörtlerine sıkça görünümlerimizde yer veriyoruz. Hayata bakış açımızı da yansıtan slogan tişörtler basic bir parça olmalarıyla hemen her kombine yakışıyor.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama