February 26, 2024

Geçmişten İlham Al: Vintage Makyaj Görünümleri

Bir sonraki trendi ararken, güzellik dünyası arşivlerinden ilham almaktan daha çok sevdiğimiz bir şey yok. 30’ların kızarmış yanakları ile 90’ların gotik-grunge havası arasında, on yılları tanımlayan makyaj görünümlerinin çoğu bugün bize hala tonlarca ilham veriyor. Öyleyse, sanal bir zaman makinesine hızlıca geri dönelim ve şimdi tamamen yaygın olan (ya da sadece yavaş yavaş tarzına geri dönüyorlar size bakarken, 30’lardan düz kaşlar) geçmişin tüm makyaj görünümlerini tekrar gözden geçirelim.

30’lardan: Kalemli Kaşlar

Ağır kurşun kalemle çizilmiş kaşlar, ince bir şeklin yanı sıra 30’ların temel unsuruydu. Trendde daha modern bir değişiklik için, kaşlarınızı normal renginizden biraz daha koyu doldurun (ve şekli istediğiniz kadar kalın veya ince tutun).

30’lardan: Düz Kaşlar

Çıkarması biraz zor olsa da, düz kaşlar, görünümünüze daha fazla yoğunluk kazandırmak (veya doğal kaşınızdan sıkıldıysanız sadece şeklinizi güncellemek) için harikadır.

30’lardan: Ağır Allık

Kızarmış, sağlıklı görünüm 30’larda çok büyük bir olaydı. Ve günümüzün makyaj kullanıcıları geleneksel olarak daha ince bir bitişi tercih ederken, allık fırçanızla biraz ağır olmak her zamankinden daha fazla trend.

40’lardan: Allık Kontür

Popüler inanışın aksine, kontür Kardashianlar tarafından icat edilmedi. Aslında, kadınlar bu hileyi  yıllardır kullanıyorlar ve 40’larda özelliklerini ve yüz yapılarını vurgulamak için allık kullanırlardı. Burada, allıkla yapılan kontür görünüm tekniği modern, tek renkli bir güncelleme alıyor.

40’lardan: Fazla Çizilmiş Dudaklar

Enjekte edilebilir maddeler halka açık sözlüğe bile girmeden önce, Eski Hollywood yıldızları yıllarca daha dolgun görünümü vermek için dudak çizgilerinin dışına çekerdi. Ve yenilikçi kraliçeler oldukları için, trendi her yerde görüyoruz (ve göründüğünden çok daha kolay)

 

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama