July 13, 2024

Gerçekten İşe Yarayan 4 Kişisel Gelişim Kitabı

Söz konusu yatırım yapmak olduğunda her şeye açıkken en çok kendimize yapabileceğimiz yatırımları göz ardı ediyoruz. Anksiyete, depresyon, mutsuzluk, umutsuzluk aramızda kol gezerken bir dakika bile durup soluklanmaya zamanımız yok gibi davranıyoruz oysa ki biz iyi hissetmezsek hayatımızdaki çoğu şey de tepetaklak gider.

Kendinizi mutsuz veya sinirli hissettiğiniz anlarsa açıp bakabileceğiniz, hem sakinleşmenizi sağlayan hem de yeni bir şeyler öğrendiğiniz kitaplara ne dersiniz? Kişisel gelişim kitapları piyasada o kadar fazla ki hangisine güvenip okuyacağımızı şaşırır hale geldik. Bu yüzden bugün okuduğunuzda gerçekten işe yaradığını hissedeceğiniz, birkaç saatliğine de olsa sizi dış dünyadan koparıp iç dünyanıza bir yolculuğa çıkaracak bazı kitap tavsiyeleri ile geliyoruz!

Şimdinin Gücü – Eckhart Tolle
Bütün gün düşündüğünüz şeylere odaklanın. Ne kadarı şu anla alakalı? Ne kadarını geçmiş pişmanlıklar ve gelecek kaygıları şekillendiriyor? Şimdinin gücü asıl odaklanmamız gereken tek bir şey olduğunu bize hatırlatıyor: şimdiki zaman! Eckhart Tolle’un eleştirmenlerden de tam not almış bu kitabı onca acı ve mutsuzluğa rağmen yaşadığımız ana odaklanarak ne kadar gelişebileceğimizi gözler önüne seriyor.

İstediğiniz Aşkı Elde Etmek – Harville Hendrix
Ruh eşini çoktan kaybettiğini ya da asla bulamayacağını düşünenlerden misiniz? Aşka gönül vermem, aşka inanmam mı diyorsunuz? O zaman bildiğiniz her şeyi unutsanız iyi edersiniz çünkü bu kitap aşkla ilgili bütün bildiklerinizi unutturmaya geliyor.

Hayatı Yeniden Keşfedin: Daha Cesur, Üretken ve Doyumlu Bir Hayat için Gerekli Araçlar – Jeffrey E. Young, Janet Klosko
Öyle bir dünyada yaşıyoruz ki mutluluğa ulaşmamızın önünde bir sürü engel var. Bazen hayır diyememek, bazen ailemizden kalan hasarlar bazen de özgüvensizlik durduk yere hayatı kendimize zehir etmemize ve yalnız, mutsuz hissetmemize sebep oluyor. Sorunlu bir arkadaşınız bir problemini anlatırken “ben de böyle hissediyorum” diyorsanız, bazen neden hayır diyemediğinize, kötü bir ilişkiyi sürdürmeye devam etmenize siz bile şaşırıyorsanız bu kitap bütün sorularınızın cevabı niteliğinde!

Peynirimi Kim Kaptı? – Spencer Johnson
İşinizde ve özel yaşamınızda değişime uyum sağlamanın etkili yollarını öğrenmeye ne dersiniz? Hikaye kahramanlarının peyniri yani kendi istek ve arzularını bir labirent yani yaşamın kendi içinde aradığı öykülerden oluşan Peynirimi Kim Kaptı dünya çapında büyük bir üne çoktan kavuştu bile!

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama