June 22, 2024

Gidecek Hiçbir Yer Olmasada İyi Hissetmek İçin Nasıl Giyinebiliriz?

Yaklaşık bir ay önce hepimizin yapacakları şeyler gidecekleri yerler vardı. Belki önümüzdeki hafta sevgiliniz ya da eşinizle dışarıda yemek yemeyi planlıyordunuz? Ya da en sevdiğiniz arkadaşınızın doğum günü için kıyafet ve hediye bakmaya çıkacaktınız? Yoksa tam da pilates kursuna başlamaya mı karar vermiştiniz? Çok kısa bir sürede bütün bu planlar iptal oldu ve hepimiz artık evlerimizdeyiz. Eşimizle yemeği sosyal mesafe dahilinde evimizde yiyoruz, arkadaşımızın doğum günü için evde hazırlanıp video call ile doğum günü partisi düzenliyoruz, Pilates kursunu online olarak Instagram’dan takip ediyoruz. Bazılarımız standart düzenlerini devam ettirmek konusunda kararlı bazılarımız ise daha esnek. Herkes akıl sağlığını en mantıklı biçimde sürdürmeye çalışıyor. Peki gidecek tek bir yerimiz yok iken karantina sürecinde daha iyi hissetmek için nasıl giyinmeliyiz?

Bu soru tamamen kişisel. Etrafınızdaki insanlardan siz de duymuşsunuzdur. Bazılarımız her zamanki gibi sabah 7’de uyanıp duşa giriyor, makyajlarını yapıyor, pantolon ve gömleklerini giyip parfümlerini sıkıyorlar ve işe başlıyorlar. Bazı insanlar için düzeni devam ettirmek ve iyi görünmek son derece önemli çünkü kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. eğer siz de bu tarafta iseniz size iyi gelen ne varsa elbette yapmaya devam edin, güzel görünmek, bakımlı olmak karantina yüzünden ertelemeniz gereken şeyler değil, unutmayın.

Bir de madalyonun diğer tarafı var! Bu eşofmanları ve taytları ile aşk yaşayanlar. İçinde rahat hareket edebildiğiniz kıyafetler günlük hayatınızda da her zaman önceliğinizse bırakın şimdi de olmaya devam etsinler önemli olan onların içerisinde de kendinizi rahat hissedip hayatınıza, işinize devam ediyor olmanız. Pijama takımlarının her zaman için uykuya çağıran bir havası olsa da sizde en iyi ne çağrıştırıyorsa ona odaklanın.

Giysiler birer performans sanatı, dışa dönük bir sembol, dünyaya bir mesajdır. Ama kendimiz için çoğu zaman bir hatırlatmadır: küçük sevinçlere değdiğimiz ve kim olduğumuzu bildiğimiz – bize güvenecek başka kimse olmasa bile.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama