July 13, 2024

Göz Altı Kırışıklıklarına En İyi Gelen Şey Nedir?

Onlara ne derseniz deyin – göz altı kırışıklıkları, kaz ayakları veya tamamen başka bir şey yaş aldıkça kafamızın bir kenarında düşünmeye başladığımız bir soruna dönüşmeye başlıyorlar. Geceleri uykumuzu kaçıracak kadar dert edilecek bir şey olmasalar bile -çünkü yaş aldıkça kırışacağımız gerçeğini artık kabul ediyoruz- yine de aklımıza bazı sorular geliyor; Göz çevresi kırışıklıklarının oluşmasını önlemek ve zaten var olanları tedavi etmek için ne yapılabilir?

Retinol Kullanmaya Başlayın

Uzmanlar kırışıklıklardan kurtulmak için en etkili cilt bakım bileşeninin retinolden başka bir şey olmadığını söylüyor, bu yüzden cilt bakım pazarına geç saatlerde hakim olmasının iyi bir nedeni var. Retinolün kendisi A vitamininin bir türevi ve cilt hücrelerinin metabolizmasını uyarabilir ve kolajen üretimini teşvik edebilir. Kolajen, cildin dolgun ve pürüzsüz görünmesini sağlayan şeydir. Genel olarak konuşursak, cildinizde ne kadar az kolajen varsa, o kadar çok kırışıklık ve çizginiz olur. Retinol ciltte emilebilir ve belirli enzimlerle birleştirildiğinde tretinoine (retinoik asit olarak da bilinen A vitamininin asit formu) dönüştürülür. Retinol ile iyi formüle edilmiş ve stabil bir ürün kullanmak, görünümü gözle görülür şekilde azaltacaktır. Güneş hasarı, kahverengi lekeler, çizgiler, kırışıklıklar ve büyük gözenekler… Büyüsü, daha pürüzsüz, daha eşit tonlu bir görünüm için cildin dokusunu yeniden ortaya çıkarma yeteneğinde yatıyor.

Göz Altı Bölgenizi Nemlendirin

Göz çevrenizi dert etmeye başladıysanız retinol, hyaluronik asit, E vitamini, C vitamini ve peptidler gibi kırışıklıkla mücadele eden bileşenleri içeren iyi bir göz kremine yatırım yapmanın zamanı gelmiş demektir.

Bir Yağ ile Hidrasyonu Mühürleyin

Uzmanlar kuru ve susuz kalmış cildin ince çizgilere ve kırışıklıklara yenik düşmeye daha yatkın olduğu için göz altı alanını iyi nemli tutmanın önemini vurguluyor. Nemli bir göz çevresini uzun süre korumak için yağ bazlı bir üründen yardım alabilirsiniz. Nemlendiriciden sonra yağ uygularsanız göz etrafındaki nem daha uzun süre hapsolur.
Yağların kullanılması kırışıklıkların kötüleşmesini (veya ilk etapta görünmesini) önleyecektir, ancak aynı zamanda doğal ve bütünsel ürünleri cilt bakımı rutinlerimize dahil etmemize izin verir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama