June 25, 2024

Göz Çevresi Bakımında Dikkat Etmemiz Gerekenler

Kuru eğilimli, hasarlı ve pul pul olmaya müsait bir cildiniz varsa cildinizi nemlendirmek sağlıklı cildin korunmasının önemli parçalarından biri. Yüzde kuruma, sarkma ve diğer bölgelerden daha erken ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi genel cilt bozulması belirtileri gösteren en bilinen alan gözlerin altı ve çevresindeki deridir. Uzmanlar göz çevresindeki alanın yüzün geri kalanından% 40 daha ince olduğunu bu nedenle dehidrasyon, şişlik, koyu halkalar, çizgiler ve kırışıklıklar ve diğer yaşlanma belirtileri gibi rahatsızlıkları daha belirgin bir şekilde ortaya koyduğunu savunuyor. Neyse ki bu çevreyi nemli ve sağlıklı tutabilmek için yapabileceğimiz pek çok şey var.

Su Tüketiminizi Maksimize Edin !
Vücudu yeterli sıvı alımıyla nemlendirmek herkes için önemlidir. İster göz çevrenizdeki, ister ellerinizdeki, boynunuzdaki, yüzünüzdeki veya vücudun herhangi bir bölümündeki cilt olsun, içeriden nemlendirme, yüzeyi (kremler ve serumlar) nemlendirmek kadar önemlidir – bu yüzden yeterince su içtiğinizden emin olun.

Cildinizi Kurutan Her Şeye Mesafe Koyun !
Söz konusu göz çevresinin korunması olduğunda, bilinen cilt kurutucu etmenlerden kaçınmak sizi kuru ciltlerle uğraşmaktan kurtarabilir. Güneş hasarı, kafeinli içecekler, dehidrasyon ve alkol kuruluğu durumu daha da kötüleştirebilir, bu nedenle kafeinli içeceklerden ve alkolden kaçınmayı ve güneş koruyucu sürmeyi unutmamak çok önemli.

Güneş Kremi Sürün !
Bunu siz duymaktan bıktınız ama biz yine de söyleyeceğiz. Güneş koruyucu sürmeden sokağa adım atmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Evet spf’li bir krem sürmek sizi güneşin tüm zararlı etkilerinden belki korumuyor ama cilt kanserine karşı koruduğu kesin. Bununla birlikte en hafif güneş kremi formülü bile göz çevresi gibi hassas bir bölgeye ağır gelebilir, bu yüzden dikkatli bir şekilde gözünüze kaçırmadan az bi miktarı göz çevrenize güzelce yedirebilirsiniz.

Cildinize Yatırım Yapın !
Cilt en büyük organımız ve işlevini en yüksek potansiyeli ile yerine getirebilmesi için özen ve dikkat gerekiyor. Sağlıklı alışkanlıkları korumak, harika bir cilt için en etkili yatırımlardan biri ve göz çevresindeki cilt için tasarlanmış ürünlere yatırım yapmak, uygulamak zaman ve özen göstermek daha da fazla gelişme gösterebilmenize olanak sağlayacaktır.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama