May 22, 2024

Güneş Sonrası Cilt Bakımı

Yüzünüz serin ve parlak olduğunda yaşadığınız hissiyat harika değil mi? Güneşli bir günden sonra bile böyle hissetmek harika olmaz mıydı? Güneş iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlamışken cilt bakımı rutininizi bir üst seviyeye çıkarmanın zamanı geldi. İşte nemli ve aydınlık bir cilt için güneş sonrası yapmanız gerekenler;

Öncelikle en önemli etmeni gözden kaçırmamalıyız; nem, nem ve nem. Yaz aylarında iyice kuruyan cildimizi neme doyurmamız şart yoksa mimik kırışıklıkları yüzümüze normalden daha hızlı bir şekilde yerleşir. Bunu artık size söylemeyen kalmamıştır ama biz de hatırlatalım bol bol su içmek cildiniz için yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri. Eğer güneşlenirken ya da yüzerken unutuyorsanız bunun için hazırlanmış app’lerden birini kullanabilirsiniz.

İkinci adım cildi tamamen arındırmaktan geçiyor. Bütün gün belirli aralıklarla sürdüğünüz güneş kreminizi -sürdünüz değil mi?- ve deniz tuzunu ciltten arındırmak için ılık bir duşa ihtiyacınız var. Cildinizi ölü deriden arındırmak için hassas bir temizleyici kullanabilirsiniz.

Üçüncü adımda her zamanki rotayı izleyip yatıştırıcı ve nemlendirici bir tonik kullanabilirsiniz. Cildiniz hala çok kuru geliyorsa nem dengesini sağlayacak bir nem maskesi de güzel bir fikir. Bütün bunlardan sonra yapacağınız tek şey güneş sonrası bakım losyonunu uygulamak. Aloe vera, salatalık, yoğurt gibi içerikleri olan nemlendiriciler bu konuda en etkilileri bizden söylemesi! Rutin bitti! “Kuru” kavramını bile bilmeyen, cildiniz ile artık gurur duyabilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama