April 21, 2024

Güneş Kremini Doğru Uygulamanın Yolları

Güneş Koruyucu: Nasıl Doğru Seçilir, Uygulanır ve Kullanılır?

Söz konusu güneş kremi seçimi ve uygulaması olduğunda aklımızda birçok soru işareti oluşuyor. Her kafadan bir sesin çıktığı bu konuda uzmanlar ne diyor gelin birlikte inceleyelim.

Güneş kremini güneşe çıkmadan yaklaşık 30 dakika önce (en iyi sonuç için) uygulayın, böylece cilt tarafından emilebilir ve terlediğinizde daha az yıkanır.

Yüzdükten veya yorucu egzersiz yaptıktan sonra güneş kremini tekrar uygulamayı unutmayın.

Açık havada çalışıyorsanız, gün boyunca sık sık güneş kremi uygulayın ve şapka ve koruyucu kıyafet giyin.

Güneş Koruyucu Nasıl Uygulanır?

Kapta birikebilecek partikülleri karıştırmak için kullanmadan önce iyice çalkalayın. Yeni sprey veya çubuk tip güneş koruyucu kullanmayı düşünün.

Yeterli güneş koruyucu uyguladığınızdan emin olun. Genel bir kural olarak, tüm vücudunuzu kaplamak için bir avuç, yüzünüz için de 2 parmağınızda çizgi çizecek bir miktar uygulayabilirsiniz. Kulaklar, sırt, omuzlar, diz ve bacakların arkası dahil, cildinizin güneşe maruz kalan tüm kısımlarında kullanın.

Kalın ve iyice uygulayın.

Göz çevresine güneş kremi sürerken dikkatli olun.

Güneş Koruyucu Alırken Nelere Bakmalısınız?

UV-A ve UV-B ışınlarına karşı koruma sağlayan ve güneş koruma faktörü (SPF) en az 15 olan geniş spektrumlu bir güneş kremi seçin.

Ürün etiketlerini okuyun. Terleyecek veya yüzecekseniz su geçirmez bir marka arayın. Yüzünüz için özel olarak formüle edilmiş veya tahriş edici olmayan bir ürün satın alın.

Bu bileşene karşı hassasiyetiniz varsa, para-aminobenzoik asit (PABA) içermeyen bir marka satın alın.

Cildiniz kullandığınıza kötü tepki veriyorsa, farklı kimyasallar içeren bir güneş kremi deneyin. Tüm güneş kremleri aynı bileşenlere sahip değildir.

Yağlı cildiniz varsa veya akneye yatkınsanız su bazlı bir güneş kremi kullanın.

Daha pahalının daha iyi anlamına gelmediğini unutmayın. Pahalı bir marka daha iyi hissedebilir veya kokabilirse de, mutlaka daha ucuz bir üründen daha etkili değildir.

Bazı güneş koruyucu maddeler zamanla bozulabileceğinden, son kullanma tarihine dikkat edin.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama