May 22, 2024

Günlük Hayatta Daha Fazla Hareket Etmenin 5 Yolu

Egzersiz için zaman ayırmaya çalışmak bunaltıcı gelebilir. Çalışan ebeveyn, gece vardiyasında çalışan, girişimci, öğrenci, işe gidip gelen veya evde kalan ve çocukları hayatta tutan ebeveyn gibi bir çok rolümüz var. Egzersizi gününüze nasıl sığdıracağınızı bulmaya çalışırken yalnız değilsiniz.

Vücudunuzun hareket etmesini sağlamak için gün ve hafta boyunca birkaç bonus aktivite eklemeyi deneyin. Burada ve oradaki fazladan birkaç dakikalık hareket, zamanla gerçekten birikiyor.

İşte yoğun programınızdan daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmadan günlük yaşamda daha fazla hareket etmenin 5 yolu!

 

  1. Merdivenleri Çıkın

Biliyoruz. Bu çok sıkıcı ve bunu milyonlarca kez duydunuz. Yine de, bir nedenden dolayı en iyi ipuçlarından biridir.

Asansör yerine merdiven çıkmak kalp atış hızınızı artırır, dengeye yardımcı olur ve alt ekstremite gücünü artırır. Kendinizi şımarık hissediyorsanız ve birkaç dakikanız varsa, baldırları güçlendirmek için bir adımın kenarından topuk yükseltmeleri bile yapabilir veya merdivenleri ikişer ikişer çıkabilirsiniz.

Asansörü atlayın, vücudunuz ve kalbiniz size teşekkür edecek.

 

  1. Yürüyüş Toplantılarını Dahil Edin

Evden çalışıyorsanız veya sanal konferans aramalarına geçtiyseniz, günde bir arama sırasında bir yürüyüş planlayın.

Hesap tablolarına bakarak bir ekrana bakmanız gerekmiyorsa, kulaklığınızı takın, telefonunuzu cebinize koyun ve yürüyerek dünyanın sorunlarını çözün. Günlük rutininizi karıştırmanın harika bir yolu.

 

  1. Bir Egzersiz Topunun Üzerine Oturun

Bir denge topu için ofis koltuğunuzu değiştirin. Bu, sırt ağrısına yardımcı olabilir ve duruşu iyileştirmeye yardımcı olabilir ve topun üzerinde otururken boynunuz, pelvisiniz ve omurganız için hafif hareketlilik hareketleri yapabilirsiniz.

 

  1. Uzağa Park Edin

Güvenli ve çevremize karşı tetikte olmamız gerekirken, güvenli ve iyi aydınlatılmış bir alandaysanız, nereye giderseniz gidin girişten daha uzağa park etmeyi düşünün. Buraya birkaç dakikalık yürüme süresi eklemek zamanla artar ve günlük adım sayınızı artırabilir!

 

  1. TV Zamanı Boyunca Egzersiz Yapın veya Vücudunuzu Gerin

Bir sonraki Netflix seansınızda koşu bandında yürüyün, sabit bir bisiklet kullanın, yerde gerinin, üst ve tam vücut güçlendirme için ağırlık kullanın veya Pilates yapın.

30 dakikalık bir gösteri izliyor ve tüm zaman boyunca hareket ediyorsanız, bu daha önce sahip olmadığınız 30 dakikalık egzersizdir! Başlamak için iyi bir yer gibi geliyorsa, reklamların başlamasıyla bile sınırlayabilirsiniz.

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama