July 20, 2024

Harika Bir Saç Kesiminin Olmazsa Olmazları

Saçlarımız bizim için o kadar önemli ki pandemi sürecinde bizi en çok zorlayan şeylerden biri güzellik salonlarına gidememek olmuş olabilir. İster saçınızı 3 yılda bir uçlarından aldırıyor olun ister belinize kadar gelen saçlardan sıkılıp 2 dakikada saçınızı kısacık kestirecek cesarette olun, nasıl görünürse görünsün saç her insan için bir ifade biçimi. Yanlış renk, yanlış kesim bazen insanları depresyona bile sokabiliyor peki mükemmel bir saç kesimi için neye ihtiyacımız var? Gelin birlikte bulalım.

Yüz Şeklinizi Tanıyın

Her yüz şeklinin kendisine uyan farklı saç modeli vardır. Oval, daire, kare veya kalp şeklinde bir yüzünüz olup olmadığını anladıktan sonra, size en uygun olanı anlayabilirsiniz. Elde etmek istediğiniz saç görünümünde önemli bir rol oynadığı için saç dokunuzu bilmek de faydalıdır. İnce telli saçlarınız veya kalın, kıvırcık saçlarınız olsun, saç kesiminden tam tersini elde etmeyi bekleyemezsiniz. Öyleyse, kalın, kıvırcık saçlarınız varsa, stilistinizin Jennifer Aniston’ın parlak ince saçlarını yeniden yaratmasını beklemeyin. Bunun yerine, daha gerçekçi beklentilere sahip olun ve sizinle aynı saç dokusuna sahip insanlardan ilham alın.

Yaşam Tarzınızı Düşünün

Bu, dikkate alınması gereken çok önemli bir şeydir. Saç stiliniz, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı temsil eden başka bir şeydir. Çok meşgul bir hayat yaşıyorsanız ve saçınızı yapmak için gerçekten zamanınız olmayacağını biliyorsanız, o zaman az bakım gerektiren bir görünüm düşünün. Sadece bir saç yıkama ve durulama ile güzel görünmenizi sağlayabileceğiniz bir görünüm hayal edin.

Rosie Huntington-Whiteley’in modern saç kesimini düşünün. Katmanlarla dolu basit bir stil ve saçınıza zahmetsiz bir hacim kazandırır.

Konsültasyona Gidin

Hangi saç görünümünün sizin için işe yarayacağından hala emin değilseniz, saç stilistinizle bir görüşme ayarlayın. Konsültasyonunuzu aldığınızda, stilistiniz  saçınıza kuruyken bakacak. Bu nedenle, saçınızı yıkadığınızdan ve dolaşık olmadığından emin olun. Bununla birlikte, saçınızı boyatıyorsanız, saç derinizi saçınıza sürdüğünüz kimyasal ürünlerden korumaya yardımcı olacağından, stilistler saçınızı yıkanmadan gelmenizi önerir.

Randevunuza gittiğinizde saçınızı nasıl kestirmek istiyorsanız istediğiniz stile ait bazı fotoğraflar getirin. Tarzın farklı açılarından fotoğraflarını getirdiğinizden emin olun. Bu şekilde stilist, kesimin veya rengin saç dokunuz ve yüz şekliniz için işe yarayıp yaramayacağını belirleyebilir. Ayrıca, yaşam tarzınıza uyup uymayacağını bilmek için saç stilinin bakımı hakkında bilgi alın. Bu aynı zamanda, ne olduklarını bilmiyorsanız, saç dillerini sormanın tam zamanı. Örneğin balyaj, ombre gibi terimleri bu aşamada sorabilirsiniz. Stili sormadan önce bu terimleri gerçekten anladığınızdan emin olun. Bitmiş görünümünüzle hayal kırıklığına uğramak istemezsiniz çünkü aslında başlangıçta ne istediğinizi bilmiyordunuz.

Yeni Bir Saç Stiline Gerçekten Hazır Olduğunuzdan Emin Olun

Salona sadece bir düzeltme veya rötuş için gidecekseniz, bu çok büyük bir risk  değildir. Bununla birlikte, ilk kez saçınızın 10 cm kesiyorsanız, geri dönüş yoktur. Spontan bir karar vermeden önce yeni saç değişikliğinizi düşündüğünüzden emin olun. Emin değilseniz ikinci bir görüş için sevdiklerinize saç değişimini sorun.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama