June 25, 2024

Her Burcun Kendine Has Özellikleri Neler?

Her insanın hem kendi burcu hem de yakınlarındaki insanların burcu hakkında az çok bilgisi ya da önyargısı vardır peki her burcun gerçekten kendine has özellikleri neler? Gelin birlikte keşfedelim.

 

Koç (21 Mart – 19 Nisan)

Zodyakın ilk burcu olan Koç, bir numara olmayı sever. Doğal olarak, bu dinamik ateş işareti rekabete yabancı değil. Cesur ve hırslı olan Koç, en zorlu durumlara bile kafa kafaya dalar ve her zaman zirveye çıkmalarını sağlar!

 

Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs)

Hangi burcun altı saatlik bir banyo yapması ve ardından lüks bir İsveç masajı ve ardından tatlı yemesi daha olasıdır? Boğa, tabii ki! Boğa, boğa tarafından temsil edilen bir toprak grubu burcu olan bu burç, göksel ruh hayvanları gibi, yumuşak sesler, yatıştırıcı aromalar ve sulu tatlarla çevrili sakin, pastoral ortamlarda dinlenmenin tadını çıkarırlar.

 

İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran)

Hiç her şeyi halletmek için kendinizi klonlayabilmeyi dileyecek kadar meşgul oldunuz mu? Özetle İkizler deneyimi budur. Spontane, oyuncu ve sevimli bir şekilde düzensiz olan İkizler, doyumsuz merakıyla hareket eder. Göksel ikizler tarafından uygun şekilde sembolize edilen bu hava burcu, o kadar çok uğraşla ilgileniyordu ki, kendisini ikiye katlamak zorunda kaldı.

 

Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç tarafından temsil edilen Yengeç burcu, deniz ve kıyı arasında kusursuz bir şekilde örülür ve Yengeç’in hem duygusal hem de maddi alemlerde var olma yeteneğini temsil eder. Yengeçler son derece sezgiseldir ve psişik yetenekleri somut alanlarda kendini gösterir. Ancak tıpkı sert kabuklu kabuklular gibi bu su burcu kendini duygusal olarak korumak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Bu burcu tanımak için güven oluşturmanız gerekecek!

 

Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan geldiği gibi kırmızı halıyı serin. Tutkulu, sadık ve rezil bir şekilde dramatik olan Aslan, aslan tarafından temsil edilir ve bu canlı ateş işaretleri, göksel ormanın kralları ve kraliçeleridir. Asil statülerini benimsemekten mutluluk duyarlar: Canlı, teatral ve ateşli Aslanlar, ilgi odağı olmayı ve kutlamayı sever… yani, kendilerini.

 

Başak (23 Ağustos – 22 Eylül)

“Bir şeyin yapılmasını istiyorsan onu meşgul birine ver” ifadesini bilirsiniz. Bu kesinlikle Başak burcunun marşıdır. Başaklar hayata yaklaşımlarında mantıklı, pratik ve sistematiktir. Başak, tarihsel olarak buğday ve tarım tanrıçası tarafından temsil edilen bir toprak burcudur ve Başak’ın maddi dünyadaki köklü varlığına değinen bir dernektir. Bu dünya burcu özünde mükemmeliyetçidir ve gayretli ve tutarlı uygulamalarla becerilerini geliştirmekten korkmaz.

 

 

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Denge, uyum ve adalet Terazi enerjisini tanımlar. Bir ana hava burcu olarak Terazi, terazilerle temsil edilir (ilginç bir şekilde, zodyakın tek cansız nesnesi), Terazi’nin denge kurma konusundaki saplantısını yansıtan bir birliktelik. Terazi simetriye takıntılıdır ve yaşamın her alanında özellikle de kalp meseleleri söz konusu olduğunda denge yaratmaya çalışır.

 

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Zor ve gizemli Akrep, zodyakın en yanlış anlaşılan burçlarından biridir. Akrep, duygusal enerjiyi yakıt olarak kullanan, hem fiziksel hem de görünmeyen alemlerde güçlü bilgelik geliştiren bir su burcudur. Aslında, Akrep olağanüstü cesaretini psişik yeteneklerinden alır, bu da bu burcu zodyakın en karmaşık, dinamik burçlarından biri yapan şeydir.

 

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Ah, Yay burcunun gittiği yerler! Ama aslında.. Bu ateş burcu sınır tanımıyor. Okçu tarafından temsil edilen Yay burçları her zaman bilgi arayışındadır. Zodyakın son ateş burcu olan Yay, yanan oklar, coğrafi, entelektüel ve ruhsal maceraların peşinden koşmak gibi birçok arayışına girer.

 

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

En değerli kaynak nedir? Oğlak için cevap açık: Zaman. Oğlak, dağın zirvesine tırmanıyor ve sabrın, azim ve özverinin ölçeklendirmenin tek yolu olduğunu biliyor. Zodyak’ın son toprak burcu olan Oğlak, bir keçi gövdesi ve bir balık kuyruğu olan mitolojik bir yaratık olan deniz keçisi ile temsil edilir. Buna göre, Oğlaklar hem maddi hem de duygusal alemlerde gezinme konusunda yeteneklidir.

 

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Adındaki “aqua” kelimesine rağmen Kova aslında zodyakın son hava burcudur. Yenilikçi, ilerici ve utanmazca devrimci olan Kova, su taşıyıcısı, toprağa su ya da hayat veren mistik şifacı tarafından temsil edilir. Buna göre Kova en insani astrolojik burçtur. Günün sonunda, Kova kendini dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye adamıştır.

 

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Sözlükte “psişik” kelimesine bakarsanız, yanında kesinlikle bir Balık resmi olurdu. Balık, tüm zodyakın en sezgisel, hassas ve empatik işaretidir, ve bunun nedeni, sonuncunun sonuncu olmasıdır. Son burç olarak Balık, diğer tüm burçlar tarafından öğrenilen her dersi sevinçleri ve acıları, umutları ve korkuları özümsemiştir. Zıt yönlerde yüzen iki balıkla sembolize edilir ve Balık’ın dikkatinin fantezi ve gerçeklik arasındaki sürekli bölünmesini temsil eder..

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama