June 25, 2024

Her Cilt Tonuna Uyacak Sarı Saç Renkleri

Yüksek risk, yüksek ödül: Sarışın olmak cesur bir harekettir. Renk doğru çıktığında, sonunda bir ünlü gibi görünüyorsunuz ama tonu biraz fazla sert veya küllü veya tek boyutluysa veya ten renginiz için tamamen yanlışsa, o zaman kuaförde bir ton zaman ve para harcamış olursunuz.

 

Yine de olay şu: Sarışınlığın yakıştığı tek bir cilt tonu yok. Aşağıdaki beş önemli tavsiyeye uyarsanız, ister kırmızı alt tonlu bir ten, nötr alt tonlu orta ten, sarı alt tonlu açık ten veya herhangi bir koyu ve açık renk kombinasyonuna sahip olun, size tam uyacak bir sarı saç rengi bulmak mümkün.

 

Temel renginizi doğal (veya ona yakın) tutun.

Temel renginizi doğal veya mümkün olduğunca nötr tutmak, sarı saçın en büyük genel kuralıdır. Sarışın olurken doğal saç renginizi ya da doğal olarak önceden beyaz olan (gri bir yanılsamadır) saç renginizi benimsemek ve dahil etmek çok önemlidir.

 

Nötr bir taban, sarı saç için sağlam bir zemin oluşturur.

Sarışın olurken istenmeyen kırmızı ve turuncu pirinç tonlarından kaçınmak için mümkün olduğunda taban renginizin uygun olduğundan emin olun.

 

Boyanın tonu, teninizle aynı sıcak, soğuk ve nötr ton dengesine sahip olmalıdır.

Hiç kimse tek tonlu bir cilde sahip değil. Hepimizin yüzün çeşitli bölgelerinde gölgeler, konturlar, çiller ve farklı alt tonlar var. Ve cildimizde nötr, sıcak ve soğuk ton dengeleri olduğu gibi, saçlarımızda da onlara ihtiyacımız var. Saç rengimizin bunu yansıtması gerekiyor.

 

Renk uzmanınızla doğru bir şekilde iletişim kurmak için soğuk ve sıcak ile aydınlık ve karanlık arasındaki farkı bilin.

Sıcak ve soğuk, daha açık ve daha koyu arasındaki farkı bilmek çok önemli. Daha sıcak sarışın her zaman daha koyu anlamına gelmez ve havalı olan mutlaka küllü anlamına gelmez.

Fotoğraf referansınızla aynı sonucu beklemeyin.

Uzmanlar renk uzmanınızın onları göstermek için getirdiğiniz referans fotoğrafın kesin rengini yeniden oluşturmasını beklemeye karşı uyarıyor. Doğal renkte olduğu gibi yapay renkte de hiçbir iki insan aynı renge sahip olamaz. Ayrıca, renk uzmanınızı çok fazla fotoğraf referansıyla bombardıman etmekten kaçının.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama