July 20, 2024

Her Zaman Daha Çok Başarı !

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü vesilesi ile tüm dünyadaki kadınların kadınlar gününü kutluyoruz. Her gün kadın olmanın gitgide zorlaştığı bir coğrafyada kendimizi var etmeye çalışırken bazen çok yorgun ve güçsüz hissetsek de birbirimizden aldığımız güçle tekrar ayağa kalkıyoruz. Peki her zaman daha güçlü ve her zaman daha başarılı olan kadınlar kendilerini nasıl motive ediyor? Gelin nasıl daha da başarılı ve güçlü oluruz’un yanıtını bulalım. İşte güçlü kadınlardan motivasyon cümleleri;

1. Güne iyi bir zihniyetle başlarlar.
Güçlü oyuncular için sabah ilk iş olarak “ben” anına sahip olmak bir zorunluluktur. Meg Driscoll, “Duştayken, her zaman gün için niyetimi belirlerim” diyor. Driscoll, iki yıldan biraz daha uzun bir süre içinde kendi halkla ilişkiler ve iletişim ajansı EvolveMKD’yi bu alanda büyük bir güç haline getirdi ve ardından Stevie İş Dünyası Ödülleri’nde Yılın Kadın Girişimcisi’ni ödülünü kaptı. En önem verdiği mottosu: “Hangi yerden gelirlerse gelsin herkesle nazik ve şefkatli bir şekilde etkileşimde bulunmak.”

2. İş arkadaşlarıyla bağ kurarlar.
Başarınızda etkili olabilecek kişilerin güvenini hem vermek hem de almak çok önemlidir. İşte bu nedenle, işini iki yılda üç kişiden 20’ye çıkaran Driscoll, ister kahve ister iş çıkışı beş dakikalık bir sohbet olsun, ekibiyle olabildiğince sık özel anlar yaşamaya çalışıyor. Bonus olarak, “İnsanları gerçekten tanıdığınızda, onlarla nasıl iletişim kuracağınız konusunda daha iyi bir fikre sahip olursunuz, böylece birlikte daha iyi çalışabilirsiniz” diyor.

3. İlk hareketi onlar yapar.
Başarılı kadınlar fırsatı beklemez, yaratırlar. Nicole Rose “DJ Rosé” Stillings, bunu erkek egemen bir alanda yolunu nasıl kendi elleriyle açtığını anlatarak yapıyor. “‘İlk hamleyi yapma’ klişesini kırıp işe yaradığını gördükten sonra, bunu tekrar yapma yetkisine sahip olacaksınız.”

4. Liste tutarlar.

Far, “Tüm görevlerinizi ve hedeflerinizi yazılı olarak tutmak ve odaklanmak, hesap verebilir ve organize olmanıza yardımcı olur” diye ısrar ediyor. Tavsiyesi: “Aylık bir listeye, haftalık bir listeye ve günlük bir listeye bağlı büyük bir vizyon listesine ihtiyacınız var.” Bu size doğal gelmezse, Swipes gibi bir görev uygulaması sizi alışkanlık haline getirebilir.

5. En kötüsünü planlarlar.
Tamam, evet, pozitif düşünme harika olabilir, ancak hazırlık işler ters gittiğinde dönüşü kolaylaştırır. Far, ne zaman yeni bir proje üzerinde çalışsa, en kötü senaryoyu düşündüğünü söylüyor. “Bundan memnun olduktan sonra, ‘orta durum’ senaryosunun ne olacağını görebiliyorum. Tüm olası sonuçlara odaklanıyorum ve sonra gerisini bırakıyorum.”

6. Sosyal olarak bağlı kalırlar.
Kendi yolunuzu açarken ilişkilerinizi sürdürmek zordur, ancak güçlü bir destek sistemine sahip olmak önemlidir. Artı, yolda kimin yardımına ihtiyacınız olabileceğini asla bilemezsiniz. Zaman kısa olduğunda, en iyi stratejiniz saniyeler süren küçük hareketlere odaklanmaktır. Stillings, “[Arkadaşlar] Instagram yayınlarına yorum yapmak veya ‘seni düşünüyorum’ metni göndermek büyük bir fark yaratabilir,” diyor.

7. Her şeyi dengelemeye çalışmazlar.
Driscoll, “Her şeyi birlikte yönetmenin püf noktası, geleneksel ‘denge’ fikrini ortadan kaldırmaktır.” Hayatın her alanında mükemmelleşmeye ve hepsine eşit enerji vermeye çalışmak yerine, sahip olduğu kısa zaman hissini en üst düzeye çıkarmak için iş dışındaki anlarda orada kalmaya çalıştığını söylüyor. Örneğin, günlük akşam yemeğini hedeflemek yerine, o ve kocasının haftada bir sessiz, özel bir randevu gecesi var. “Bu şekilde, kaliteli bir konuşma yapabileceğimizden ve kitaplar üzerinde kaliteli bir görüşme yapabileceğimizden emin oluruz.”

8. Kendilerini başkalarıyla karşılaştırmayı bırakırlar.
Güveninizi ve başarınızı sabote etmenin muhtemelen daha hızlı bir yolu yoktur. Burasa altı kez Olimpiyat madalyalı bir sporcudan tavsiye alın: Jimnastikçi Aly Raisman, “her gün kendinden şüphe duymayı susturmak çok önemlidir. Tipik bir jimnastik bedenim yok, ama hala dünyanın en iyi jimnastikçilerinden biriyim,” diyor. “Herkes gibi güvensizliklerim var.” Sağlam tavsiyesi mi? “Sabah uyanıp kendinizi sürekli eleştirebilir veya sabah uyanıp güzel bir gün geçirmeye ve kendinize güvenmeye karar verebilirsiniz.”

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama