May 30, 2024

Herkesin Duyması Gereken 5 ‘Yaşlanma Karşıtı’ Cilt Bakımı Gerçeği

Yaşlanma karşıtı bir cilt bakımı rutini başlatmak için asla yanlış bir zaman değildir. En temel cilt bakımı kurallarından biri, bir şeyi önlemenin onu onarmaktan çok daha kolay olmasıdır. Bunun esas olarak anlamı, kırışıklıklar, pigmentasyon ve yaşa bağlı kuruluk gibi şeylerden, cildinizde göründükten sonra tamamen kurtulmanın zor olduğudur.

Bunlar yaşlanmanın doğal yan etkileri olsa da herkeste aynı anda olmaz. Cildinize ve kendinize nasıl baktığınız, cildinizin ne kadar genç göründüğünü doğrudan etkiler. Cildinizin sağlığını korumazsanız, yaşlanmanın etkilerini yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri kullanan birinden daha erken görmeniz olasıdır. Bu nedenle uzmanlar, tek bir kırışık görmemiş olsanız bile, 20’li yaşlarınızda yaşlanma karşıtı tedavileri kullanmaya başlamanızı tavsiye ediyor.

Cilt bakımı uzmanlarımızdan en iyi yaşlanma karşıtı tavsiyelerini paylaşmalarını istedik, böylece yaşlanmanın gözle görülür belirtilerini hem önleyen hem de gideren bir yaşlanma karşıtı cilt bakımı rutini oluşturabilirsiniz. Cildinizin daha uzun süre en iyi şekilde görünmesini nasıl sağlayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin

 

Cildinizi Soymayan Bir Temizleyici Kullanın

Temizliğe dokunmadan cilt bakımı hakkında konuşmak zor, bu yüzden temizlikle başlayacağız. Cilt bakımı adımlarınız her zaman cildinizi tamamen temizlemekle başlamalıdır, ancak yaşlanma karşıtı bir rutin için ek hususlar vardır. Yaşlandıkça cilt kaçınılmaz olarak daha da kurur. Temizlik bir zorunluluk olsa da, ona yanlış yaklaşmak cildi daha da kurutabilir. Sert formüllerden kaçının ve yüz yıkamanızın cildin doğal yağlarını soymayan nazik bir seçenek olduğundan emin olun.

 

C Vitaminini Günlük Rutininizin Bir Parçası Yapın

C vitamini gibi antioksidanların temel işlevlerinden biri cildinizi yüksek oranda reaktif moleküller olan serbest radikallere karşı korumaktır. Bu moleküller, sigara dumanı, hava kirliliği, kimyasallar ve hatta ozon dahil olmak üzere çeşitli dış kaynaklara maruz kalmaktan gelişebilir. Araştırmalar, serbest radikallerin gözle görülür yaşlanmaya yol açan hasara neden olabileceğini göstermektedir.  Bu güçlü vitamin, güzelliğe çok yönlü bir katkıdır. nemlendiriciden maskeye ve göz kremine kadar cilt bakım rutininizin hemen hemen her parçası. L-askorbik asit (C vitamininin kimyasal olarak aktif formu) aynı zamanda onarıcı bir bileşendir. Kırışıklıkların görünümünü ele almak için harika kılan yaşlanma karşıtı faydaları vardır. Başka bir deyişle: C vitamini hem yaşlanma belirtilerini önlemek hem de düzeltmek için faydalıdır.

 

Hyaluronik Asit Serumu ile Görünür Yaşlanma Belirtilerini Önleyin

Hyaluronik asit, yaşlanma karşıtı bir bileşen olarak oldukça itibar kazanmıştır ve bunun için iyi bir neden vardır. Araştırmalar, hyaluronik asidin ağırlığının 1000 katına kadar su tutabildiğini gösteriyor.  Araştırmalar ayrıca hyaluronik asit içeren formüllerin cilt nemini, elastikiyetini ve kırışıklık derinliğini iyileştirebileceğini öne sürüyor.

 

Göz Çevresine Özel Dikkat Edin

Gözlerinizi çevreleyen cilt narin ve çok incedir; alnınızda tek bir kırışıklık olmasa bile gözlerinizin çevresinde kırışıklıklar olabilir. Göz çevreniz, gözle görülür yaşlanma belirtileri gösteren ilk noktalardan biridir ve bu da göz kremi kullanmayı çok önemli hale getirir. Koyu halkalar, göz tedavinizin gidermeye yardımcı olabileceği yaşlanma belirtilerinden biridir.

 

Yaşlanma Karşıtı Faydaları Olan Bir Nemlendirici Kullanın

Yaşınız, cilt tipiniz veya endişeleriniz ne olursa olsun, nemlendirici herkesin cilt rutininin hayati bir parçasıdır. Cildin yaşlandıkça daha kuru olduğunu biliyorsunuz, ancak kuruluğun kırışıklıkların ve pürüzlü dokuların görünümüne katkıda bulunduğunu fark etmeyebilirsiniz. Cilt kuru olduğunda daha pürüzlü görünür ve kırışıklıklar daha belirgin ve fark edilir hale gelir. Buna karşılık, cilt nemlendirildiğinde kırışıklıklar daha pürüzsüz ve daha az belirgin görünür.

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama