May 22, 2024

Hint Astrolojisi Nedir?

Hint Astrolojisinin geleneksel adı Vedic Astroloji veya Jyotish olarak da bilinmektedir. Dünyadaki en eski olan ve gizem içeren astroloji sistemlerinden birisidir. Yıldızsal Zodyak şekline göre yapılan Doğum Horoskopunun analizi ile gelecek ve kader hakkında çok fazla bilgi elde edilebilmektedir. Gelecekte olacakları analiz etmek için doğrudan bilgi veren, sade ve yorumları zengin içerikli bir astroloji türüdür.
Hep duyulup Hint astrolojisi nedir dediğimiz bu astroloji Veda adı ile de anılmaktadır. Hintlilerin çok önemli bilgi kaynakları olan bazı yazıtlar ile bağlantıları vardır. Veda’nın anlamı da bilgidir. Bu yazıtlarda yazana göre Hint astrolojisi, insan zekânın bir bölümü diye bilinmektedir.
Özellikleri
Bu astrolojiyle ilgili olan bilgiler bu yazıtların üzerinde ve son bölümündeki Vedanga adı verilmiş olan bölümde bulunmaktadır. Şahsi olarak kendi kendimizle nasıl yüzleşeceğimiz ve ayrıca hayatımız boyunca nasıl davranışlar sergileyeceğimizi anlatan, nadir ve önemli olan bir astroloji çeşididir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama