June 18, 2024

İlham Veren Moda Filmleri

İster tam bir film gurusu ister televizyonda ne denk gelirse izleyenlerden olun size büyük ilham kaynağı olacak bu moda filmlerine bayılacaksınız. Akşam arkadaşlarınız mı gelecek? Ya da abur cuburlar ve siz başbaşa keyifli bir akşam mı geçireceksiniz? yapılacak etkinliğin hiçbir önemi yok. Gardırobunu bir üst levele taşımak isteyen herkesin ilgisini çekecek filmler burada;

Clueless
Bu 1995 yapımı klasik, sadece Cher (Alicia Silverstone) ve Dionne’nin ekose kıyafetleri için mutlaka görülmeli. 90’ların trendleri mini elbiselerden, diz altı çoraplara kadar pek çok ilham dolu kıyafet barındıran bu filmde başrol Cher’in görünümü çoktan ikonikleşti bile. Jane Austen’ın Emma adlı romanının mizahi bir adaptasyonu olan film,
Cher’in Beverly Hills dünyasına yeni bir öğrenci Tai’yi getirmesi ile başlayan hikaye, kırılan kalpler, arkadaşlıklar gibi konuları anlatıyor.

The Devil Wears Prada
2006 yapımı Şeytan Marka Giyer’de Meryl Streep acımasız bir dergi editörüdür ve asıl amacı gazetelerde köşe yazmak olan Andy’i (Anne Hathaway) asistanı olarak işe alır. Bitmek bilmez istekleri ve şımarıklıklarıyla Andy’i canından bezdirmeye kararlı olan Miranda ve Andy’nin hikayeleri film devam ettikçe çok başka ilerler. Ancak bu filmin en güzel yanlarından biri Andy’nin stilindeki büyük değişim ve gelişmeler. Bir moda dergisinde geçen film aradığınız bütün ilhamı karşılıyor.

Breakfast At Tiffany’s
Audrey Hepburn, bu 1961 klasiği için ekranda siyah bir Givenchy elbiseyle göründüğü anda siyah küçük elbiseyi yarattı. New Yorker ve sosyete Holly Golightly, yazar Paul Varjack (George Peppard) binasına taşındığında anda ona aşık olur. Bu romantik komedi boyunca kürkler, renkli kıyafetler ve mücevherleriyle izlediğimiz Hepburn, moda dünyasında devrim yarattı.

Sex And The City
Daha önce diziyle birlikte hali hazırda bir ikona dönüşmüş olan Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), 2008 yılında film ile geri döndüğünde dizinin hayranları mutluluktan havalara uçtu. Haute couture gelinlikler, ikonik topuklu ayakkabılar ve hiç bitmeyen bir moda ilhamı ilginizi çekiyorsa filme mutlaka şans verin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama