June 25, 2024

İş Yerinde Spor Yapma Yöntemleri

Sizin de sabah hava aydınlanmadan spora gidip işe gelen iş arkadaşlarınız vardır elbette fakat yapılan bir araştırmaya göre 3 kişiden yalnızca biri önerildiği kadar egzersiz yapıyor. Sabah kalkmaya haliniz yok akşam spora gitmeye de enerjiniz yoksa sporu işe getirmeye ne dersiniz? İşte size ve iş arkadaşlarınızı grup halinde bir şeyler yapmaya teşvik edecek iş yeri spor egzersizleri;

Eğer bütün gün bilgisayarın başında oturup kambur duruyorsanız güçlü bir çekirdek geliştirmek için duruşunuzu değiştirmelisiniz.

Masa Egzersizlerinin Faydaları
Masanızda uzun süre oturmak bazı ciddi komplikasyonlara yol açabilir.

Bu aktivite eksikliği sadece sağlığınızı etkilemez. İş performansınız ve katılımınız üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir.

Yapılan bir araştırmaya göre;

Çalışanların % 60’ı zaman yönetimi becerilerini, zihinsel performanslarını ve son günleri karşılama yeteneklerinin egzersiz yaptıkları günlerde iyileştiğini söylüyor.
Çalışanların% 27’si, egzersiz yaptıkları günlerde daha yüksek stresle mücadele edebiliyor.
Çalışanların% 41’i egzersiz günlerinde daha yüksek oranda motive hissediyor.
Bu sağlık yönlerinin yanı sıra, işinizde bir numaralı fayda egzersizi, düzenli molalar vermenizi ve zihninizi temizlemenizi sağlayarak üretkenliğinizi artırmasıdır.

Boyun Gerginliğini Atmak

Herhangi bir egzersize başlamadan önce, masanızda oturup çektiğiniz saatler süren gerilimlerden kurtulduğunuzdan emin olun.

Sadece çenenizi düşürün, başınızı çevirin, omuzlarınızı öne ve arkaya yuvarlayın ve kollarınızı gerin. Acı hissederseniz hemen durun.

Bilek Esnemeleri

Bilgisayarı çok kullanan kişiler için özellikle yararlı olan bu bilek uzanmaları, bilek ağrısını ve gelecekte daha ciddi rahatsızlıkları gidermenize ve önlemenize yardımcı olur.
Avuç içlerinizi kaldırın, kollarınızı gerin, avuç içlerinizi birbirine bastırın, herhangi bir gerginlikten kurtulmak için ellerinizi sallayın veya ağırlık olarak su şişelerini kullanarak bilek kıvırmalarını deneyin.

Diz Yükseltme

Biraz kardiyoya mı ihtiyacınız var? Masanızdan kalkın ve dizlerinizi mümkün olduğunca yükseğe çıkarmaya çalışın.

Bu egzersiz yerinde koşmaya benzer, ancak dizlerinizi yukarı kaldırmaya odaklanıyorsunuz. Egzersizi doğru yaptığınızdan emin olmak için ellerinizi kullanabilir ve avuç içlerinizle dizlerinize dokunabilirsiniz.

Önce 20 tekrardan oluşan üç set yapmaya çalışın. Bu hızlı egzersizi başka bir antrenmandan önce ısınmanın bir yolu olarak da kullanabilirsiniz.

Otururken Bacak Yükseltme

Bu bacak ve karın egzersizlerini, bir toplantıdayken veya konferans görüşmesindeyken bile, insanlar farkına varmadan yapabilirsiniz. Ofis koltuğunuzda dik oturun. Sol bacağınızı yere paralel olacak şekilde düzeltin ve 10 saniye yerinde tutun. Şimdi aynı şeyi sağ bacağınızla da yapın.

Her iki bacağı 15 tekrar için tekrarlayın. Güç kazandıktan sonra, yükseltirken çantanızı veya çantanızı bacaklarınıza geçirerek egzersize ağırlık eklemeyi deneyin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama