April 23, 2024

İçine Kapanık İnsanların Daha Kolay Sosyalleşmek İçin Yapmaları Gerekenler

İçedönük olmayı tanımlamanın ve deneyimlemenin çeşitli yolları vardır. Kişiliğinizin “utangaç” yönüne daha fazla eğilimli olması veya oldukça dışa dönük olmanız ancak sosyalleştikten sonra (özellikle daha büyük gruplarda) bitkin hissetmeniz, yılın bu zamanı daha başlamadan bunaltıcı gelebilir. Tatil toplantılarına gelme baskısından ailenin beklentilerine kadar, benlik duygunuzu kaybetmek ve yeni yıla tükenmiş ve dengesiz başlıyormuş gibi hissetmek kolaydır.

Bir geçmişin hayaletleri  anı yaşayın ve derinlemesine düşünmek için bir dakikanızı ayırın.

En güzel anılarla dönüp baktığınız tatil anları neler? Hayatında kim kendini en sevdiğin adaptojen bitki gibi hissediyor? (Bilirsiniz, sinir sisteminizin ne zaman biraz güçlenmeye veya baskıyı azaltmaya ihtiyacı olduğunu her zaman biliyor gibi görünen o kişi!) Geçmişte vücudunuz hangi tür “tatil neşesini” gerçekten takdir etti?

Bu sorular ve sizde mutlu anılar uyandıran diğer her şey üzerinde düşünün. Yanıtlarınıza dayanarak, bu tatilden önce kendinizi başarıya hazırlamak için dikkatli bir oyun planı oluşturun. Bu şekilde, kaçınılmaz olay örgüsüne karşı daha az tepki verecek ve bir bağlantı noktasından yanıt verme olasılığınız daha yüksek olacaktır.

 

Sınırları Belirle

Yılın sonu, diğer insanların sizden istediklerine boyun eğme cazibesiyle dolu. (Tüm insanları memnun edenlere sesleniyorum). Bu yılı bitirirken özlem duyduğunuz şeyi onurlandırırken aynı zamanda sevgi dolu ve cömert davranmanız çok mümkün.

Bu yıl, kendini sevme eylemi olarak sağlıklı sınırlar belirleyin. Ayın sonunda nasıl hissetmek istediğinizi düşünerek ve ardından kendinize şu soruyu sorarak tersine mühendislik yapmanızı öneririm: “Gelecekteki arzulanan bu versiyonum, şu anki benden ne istiyor?” Bir liste yapın ve ardından hayatınızda dikkatli bir şekilde savunacağınız sınırları oluşturun.

Uygulamada bu şu şekilde görünüyor: Geçmişte, önerilen sosyal taahhütlerden bunalmış hissettiğimde, şu yanıtı benimsedim: “Beni dahil etmeyi düşündüğünüz için çok teşekkür ederim. Önümde çok şey var ve kazandım” (duygularınızı daha iyi ölçebileceğiniz etkinliğe daha yakın bir tarih ekleyin) Bunun sizin için uygun olup olmadığını bana bildirin ve sizin için işe yaramadığını tamamen anladığımı bilin. planlama amaçları için daha önce sıkı bir taahhüde ihtiyacınız var.”

 

Meditasyon Yap

Biliyorum biliyorum. Önyargılıyım ama bu yanıldığım anlamına gelmez! İster seyahat ederken, ister ailenizle birlikte olun, ister yıl sonu niyetlerinize odaklanın, bir meditasyon uygulaması, tatil anlarınızın tadını çıkarmanıza ve yılı dengeli bir şekilde bitirmenize yardımcı olacaktır. Meditasyonla ilgili inanılmaz olan şey, fiziksel bedeninize, duygusal bedeninize ve ruhsal bedeninize fayda sağlamasıdır. Yatırımınızın geri dönüşü hakkında konuşun! (Ve bunu okuyorsanız ve kulağa harika bir fikir gibi geldiğini düşünüyorsanız, ancak nasıl başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, daha az stresli ve daha güvenli hissetmeniz için size rehberlik edecek 21 Günlük rehberli meditasyon serimi deneyin. 2023 için arzularınızı tezahür ettirme yolunuz.)

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama