July 20, 2024

İkonik Oscar Elbiseleri

Söz konusu Oscar Gecesi olduğunda her sene mutlaka elbiseler de en az performanslar ve ödüller kadar konuşulur. Yıllardır süregelen Kırmızı Halı geleneğini izleyip asıl törene kadar uyuyakalan kaç kişiyiz? Senelerdir Oscar Töreni’nden bir gün sonra kim ne giymiş saçını ve makyajını nasıl yapmış diye merak edip internette araştırmaya başlayanlara güzel bir haberimiz var bugün en ikonik Oscar elbiselerini seçiyoruz. Sıra sizde gelin favorinizi birlikte seçelim.

Grace Kelly – 1955

Grace Kelly, The Country Girl filmindeki performansıyla Edith Head imzalı buz mavisi elbisesiyle Oscar kazandı. Aslen filmin galası için yaratılan elbise, 4.000 dolarlık Fransız satenden bir kumaş rulosundan kesildi ve eşleşen bir gece ceketi, kırmızı bir dudak ve mükemmel derecede göz alıcı bir kabarıklıkla tüm dikkatleri üzerine topladı.

 

Charlize Theron – 1998

Teknik olarak bir elbise değil, ama Stone’un Oscar’a! Gap’ten bir düğmeli gömlek giyerek geldiği zamanı kim unutabilir? Elbette, Vera Wang etekle her şeyi dengeledi, ancak bu kesinlikle gösteride gösterilen en ilginç moda hareketiydi ve klasik bir beyaz gömleğin yatırıma değer olduğunu kanıtladı.

 

Gwyneth Paltrow – 1999

Aktris, Aşık Shakespeare’deki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü, babası rahmetli Bruce Paltrow’un daha sonra onun için satın aldığı Harry Winston imzalı elmas choker ile tamamladığı  pembe bir Ralph Lauren elbise ile eve götürdü.

 

 

Julia Roberts – 2001

Küçük siyah elbiseler var ve bir de Julia Roberts’ın 2000 Oscar’ında giydiği o harika siyah elbise var. Valentino’nun kendisi bu harika elbise için şöyle söylüyor, “Bu elbise beni sinirlendirdi. Kimin ne giyeceğinden asla emin olamazsınız, ta ki onlar sahneye çıkana kadar. O gece Roma’daydım, televizyonda Oscar’ları canlı izliyordum ve akşama kadar giyip giymediğini görmek için sabahın erken saatlerine kadar ayakta kaldım”

 

Halle Berry – 2002

Bu elbise çıplak elbise trendinin atası olabilir. Ve trendi Halle Berry’den (ve onun muhteşem kısa saç kesiminden) daha iyi başlatabilecek başka birini düşünemiyoruz. Nakış işlemeli elbise, açık ara kırmızı halının en iyi listelerinden asla ayrılmaz.

Michelle Williams – 2006

Michelle Williams, bu ikonik kanarya sarısı Vera Wang tasarımını 2006’daki Akademi Ödülleri’nde giydi. Zarif safran elbiseyi, kırmızı halıya uyan eşit derecede cesur kıpkırmızı bir dudakla eşleştirdi. Ama o gecenin en iyi aksesuarı, Brokeback Mountain’da En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilen erkek arkadaşı merhum Heath Ledger’dı.

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama