June 16, 2024

Jel Tırnak Nedir? En Trend Jel Tırnak Modelleri

Tatil, yoğun çalışma haftaları ve projelerle dolu günler boyunca sürecek bir manikür mü arıyorsunuz? Jel manikür yaptırmayı düşünmenin zamanı geldi. Ama bunu yapmadan önce, bilmeniz gereken birkaç şey var. Jellerle ilgili her şeyi cilalamanıza yardımcı olmak için, jel tırnak yaptırma ve sürdürme konusunda bazı uzman ipuçları için okumaya devam edin.

 

Jel Manikür Nedir?

Jel manikür, geleneksel manikürünüzle aynı adımların çoğunu izler tırnaklarınız kesilir, törpülenir ve şekillendirilir, kütiküller kesilir (eğer isterseniz), ancak benzerlikler burada sona erer.

Jel oje, klasik ojeye benzer şekilde sürülür. Bununla birlikte, uzun süreli kullanım için yerine kilitlenmesine yardımcı olmak için UV veya LED ışıkla kürlenir. Her jel cila katının bir seferde yaklaşık 30 ila 60 saniye kürlenmesi gerekecektir. Ve tırnaklarınızın kurumasını beklemek yerine, son cilanız kurur kurumaz salondan ayrılmaya hazırsınız. Ve bir bonus olarak, Jel manikürler kırılmalara, aşınmaya ve yıpranmaya karşı daha dirençlidir. Ayrıca manikür süresince parlak kalıyorlar.

 

Jel Tırnak Ne Kadar Süre Dayanır?

Jel manikürler yaklaşık üç hafta dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Doğal tırnak büyümesi ve aşınma ve yıpranma nedeniyle, bunun ötesindeki hiçbir şey genellikle harika görünmez. Bazı güçlendirici baz jellerle aşınmayı iyileştirmenin yolları vardır ve bu özel cilalar jellerinizin daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

 

Jel Manikür Tırnaklarınıza Zarar Verebilir mi?

Jel ojenizin soyulmuş olduğunu fark ettiğinizi varsayalım. Bu ne kadar can sıkıcı olsa da, gerisini asla (ve asla demek istiyoruz) almamalısınız. Jel manikürler tırnaklara zarar vermez; zarar verebilecek şey, çiviyi soymak gibi kötü bir çıkarma işlemidir.

Jel manikürlerin en büyük dezavantajı, evde çıkarılmaya müsait bir uygulama değildir. Ojeyi evde düzgün bir şekilde (ve sabırla) kendiniz çıkarmak yerine tırnaklarınızı korumak için zaman ayıran manikürcüleri arayarak bundan kaçınabilirsiniz.

Sağlıklı jel çıkarma için tüm protokolleri uygulasanız bile, tırnak plakalarınızın hasar görmüş gibi görünmesi ve hissedilmesi ihtimali vardır.

Karar sizin! İşte ilham alabileceğiniz bazı jel tırnak modelleri:

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama