April 25, 2024

Kas Ağrılarına İyi Gelecek Ev Yapımı Reçeteler

Spor salonunda ya da evde uyguladığınız sıkı bir egzersiz rutini, herkesin ödemesi gereken bir bedelle gelir – kas ağrıları. Kas ağrısı, ya kendinizi çok zorladığınız ya da daha önce yapmadığınız bir şeyi yaptığınız zamanlarda olur. Kasta ağrı, egzersizden veya zorlu spor faaliyetlerinden sonra yaygındır, ancak kasınız her gün ağrıyorsa, endişelenmelisiniz.
Hem yetişkinlerde hem de çocuklarda kas ağrısının olabileceğini bilmek önemlidir. Kas ağrıları normalde birkaç gün sonra kendiliğinden iyileşir, ancak iyileşmezse, bazı basit ev ilaçlarını deneyebilirsiniz.

İngiliz Tuzu

İngiliz Tuzu magnezyum sülfat bakımından zengindir ve ağrılı kasları gevşetmek için doğal bir bileşendir. Magnezyum, kaslarda ağrıya neden olan sıvıyı dokudan çeker. Bir fincan İngiliz tuzunu ılık bir su dolu leğene koyduğunuzda (vücudun bazı bölümleri için küvet daha iyi bir seçenek olabilir) ağrıyan kaslar için sihir gibi çalışır. Ağrıyan kaslarınızı soğuyana kadar suda bekletin. Rahatlamak için bunu haftada üç kez yapabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Ağrılı kaslar için elma sirkesi de tavsiye edilir. Bir çay kaşığı elma sirkesini suya karıştırıp tüketebilir veya doğrudan etkilenen bölgeye uygulayabilirsiniz. Antiinflamatuar ve alkalileştirici özelliklerinden dolayı elma sirkesi kas ağrılarını ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Uçucu Yağlar

Birkaç uçucu yağ da kas ağrısının giderilmesi için faydalıdır. Kramplar için limon otu, nane ve mercanköşk uçucu yağını deneyebilirsiniz. Gergin kaslar için mercanköşk, nane, lavanta esansiyel yağları en iyisidir. Bir çay kaşığı hindistancevizi yağı, zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlara bir veya iki damla uçucu yağ ekleyin ve etkilenen bölgeye masaj yapın.

Vişne Suyu

Ekşi vişne suyu, kas ağrısını azaltmaya yardımcı olan antioksidanlarla doludur. British Journal of Sports Medicine’de yayınlanan bir araştırmaya göre vişne suyu, ağrıdan kurtulmada çok etkilidir. En sevdiğiniz doğal vişne suyunu yoğun bir çalışma gününden sonra smoothie’nize ekleyebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama