April 25, 2024

Kendini Daha İyi Hissetmenin Yolları

Hayat koşturmacası içerisinde kendinizi çok da iyi hissetmediğiniz günler oluyor değil mi? Bazen yataktan çıkmadan günler geçirmeyi istiyoruz. Yemek yemenin bile zor geldiği günler mutlaka size de olmuştur. Bu yüzden kendinize çok yüklenmeyin çünkü yalnız değilsiniz. Sürekli bir koşturmaca halinde olduğumuz günümüzde bazen mutsuz ve yetersiz hissetmek çok normal. Peki kötü hislerimizin gün yüzüne çıktığı günleri nasıl atlatabiliriz? Gelin hep birlikte mutlu olmanın yollarını arayalım.

1. Yeni şeyler yerine yeni deneyimler edinin. Maddi şeyler satın almak yerine tecrübe edinmeye çalışın. Tatil için rezervasyon yaptırın, parkta yürüyüşe çıkın, konserlere veya benzersiz performanslara bilet alın.

2. Düzenli olarak meditasyon yapın. Bu aktivite yalnızca endişe ve depresyonu azaltmada yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kötü enerjinizi atmanıza da yardımcı olur. Sağlık için ne kadar yararlı olduğundan bahsettik mi? Her gün meditasyon yapmanın kronik bazı hastalıklara iyi geldiğini biliyor muydunuz?

3. Nelerden memnun olduğunuzu anlatan günlük listeler hazırlayın. Neyin iyi ve doğru olduğuna odaklandığımızda daha mutlu oluruz. Uzmanlar olumsuz düşünceleri başımızdan atmak için her gün efor sarf etmemiz gerektiğini söylüyor.

4. Aktif bir sosyal çevre oluşturun. Bizim gibi düşünen, hisseden insanların arasında olmak her zaman iyi gelir. Ne olursa olsun, aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için zaman ayırın, çünkü ne durumda olursanız olun onların desteği her zaman yanınızda olacak.

5. Başkalarına yardım edin. Şefkatli olduğumuzda ve başkalarına karşı duyarlı olduğumuzda, kendi yaşamlarımızda daha mutlu hale geliriz.

6. Yargılayıcı olmaktan kaçının. Yargılayıcı ve eleştirel bir insan olduğumuzda vücudumuz daha az dopamin yani mutluluk hormonu salgılıyor bu yüzden hayatımızla ilgili daha fazla mutsuz ve memnuniyetsiz oluyoruz.

7. Düzenli olarak egzersiz yapın. Evet, spor salonuna gitmek her zaman iyidir, ancak temiz havada çalışmak daha iyidir. Yürümeyi, bisiklet sürmeyi veya gerçekten hareket etmenizi sağlayacak her şeyi deneyin.

8. İyi bir gece uykusu çekin. Mazeret yok – her gece yedi ila sekiz saat uyumayı denemelisiniz. Uzmanlara göre yeterli uyumak enerjinizde, coşkunuzda ve genel mutluluğunuzda büyük bir fark yaratıyor.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama