July 24, 2024

Kendinize ve Hayatınıza Dair Herşey

Kadın olmak çoğu zaman büyük bir lütuf da olsa bazen insanı zorladığı anlar da olabiliyor. Toplumun görece daha az görülen kesiminde olduğumuz için bazen sesimiz karşı cinsinki kadar güçlü çıkmayabiliyor fakat bu bizim suçumuz değil! İçinde yaşadığımız toplumda bazen kadın erkek rolleri öyle keskin yerlerden çiziliyor ki kendimizi var etmeye çalışırken bile yoruluyoruz fakat durmak yok biz kendimizi savunmaz ve ses çıkarmaz isek kimse bizi savunmaz ve arkamızda durmaz. Bugün bir kadın olarak nasıl kendimizi daha iyi hissederiz, kendimize ve hayata dair neler yapabiliriz gelin birlikte konuşalım.

Kendiniz İçin Bir Şeyler Yapın!
Birinin annesi, birinin eşi, birinin kız kardeşi olmadan önce kendiniz için bir şeyler yapın. Bu sabahları 5 dakika da olsa kendi başınıza kalıp meditasyon yapmak da olabilir kendinizi bütün kadınsal sorumluluklarından ayrı bir yerde tutup sadece iyi hissetmek için yaptığınız bir güzellik maskesi de! Yapacağınız şey ne olursa olsun onu sadece kendinizi sevdiğiniz ve daha iyi hissetmek istediğiniz için yapın, bunu mutlaka günlük pratiğinize de ekleyin.

İş Hayatı İle Tanışın!
Bir zamanlar kariyer hedefleriniz vardı belki de çocuk olunca onları 2. Plana attınız. Peki hayalleriniz ne zaman kaldığı yerden devam edecek? Güçlü bir kadın yönetici olmak, o hep istediğiniz güzellik salonunu ya da kafeyi açmak istemez misiniz? Kariyer ve iş hayatı hedeflerinizden kim için olursa olsun vazgeçmeyin, bir kez başladığınızda geri dönmek istemeyeceksiniz emin olun.

Yepyeni Hobiler Edinin!
Çocukluktan beri dans kursuna mı gitmek istiyorsunuz? O çok sevdiğiniz enstürmanı çalmayı öğrenmek hep kafanın bir kenarında duruyor mu? Çizim yapmak mı istiyorsunuz belki de dikişi öğrenmek? Peki sizi tutan şey ne? İhtiyaç duyduğunuz tüm bilgiye bilgisayarınızdan ulaşlabilirsiniz sadece biraz motivasyon ve cesaret!

Asla Pes Etmeyin!
Çıktığınız yolda sizi bezdirmeye çalışan, düşmeniz için uğraşan pek çok insan olacaktır. Buna kasıtlı olarak yapmasalar da bazen aile ve arkadaşlarınız da dahil olabilir. Kıskanç iş arkadaşlarınızın, patavatsız komşularınızın ne dediğini duymazdan gelin, yolunuza engel koymaya çalışacak herkese kulaklarınızı tıkayın ve en baştan yeniden başlayın!

Kendinize Güvenin, Kendi Kıymetinizi Bilin!
Her şey kendini sevmekle başlar, kendi kıymetinizi bilip kendinize güvendikten sonra yapamayacağınız şey yok. Kadın olarak kendimizi sevmeyi çok geç öğreniyoruz bu yüzden atmanız gereken en önemli adım kendinizin en yakın arkadaşı olmak, gerisi zaten çorap söküğü gibi gelecektir.

Hedefler Belirleyin ve Uygulayın!
Hemen elinize bir kağıt kalem alın ve kısa vadeli, uzun vadeli hedeflerinizi yazın. Bunlar mutlaka maddi şeyler olmak zorunda değil. “Bugün kendimi daha çok seveceğim” de bir hedeftir. Hedefler ile ilgili en önemli şey onları düzenli olarak uygulamak. Yeni bir cilt bakımı rutinine başladıysanız aksatmamaya çalışın. Unutma niyet her zaman en önemlisidir.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama