April 21, 2024

Kendinizi Geliştirmeye Yardımcı Olacak Kitap Önerileri

Malum Dünya’yı etkileyen bir hastalık ile pençeleşirken bir yandan da mental sağlığımızı korumaya çalışmak çok zor. Uzun süre evlere kapanıp en sevdiğimiz insanları bile görememenin getirdiği duygusal yük sizi çok yıpratmış olabilir fakat üzülmeyin her şeyin bir çaresi var. Kendi kıymetinizi bilirken bir yandan kendinizi nasıl geliştirebileceğiniz konusunda size yol gösterecek kitap önerileri burada;

Mükemmel Olmamanın Hediyeleri

Mükemmel Olmamanın Hediyeleri’nde, utanç, özgünlük ve aidiyet konusunda önde gelen bir uzman olan Brené Brown, dünyayla değerli bir yerden bağlanmanın bir yolu olan yürekten yaşamın gücüne dair 10 içgörü paylaşıyor. Sabah uyanmak için cesaret, şefkat ve bağlantıyı nasıl geliştirebileceğimizi araştırıyor ve şunu düşünüyor: Ne yapılırsa yapılsın ve ne kadarı yapılmazsa kalsın, ben yeterliyim ve geceleri bunu bilerek yatağa giriyorum. Evet, bazen korkuyorum, ama aynı zamanda cesurum. Ve evet, ben kusurlu ve savunmasızım, ama bu, sevgiye ve aidiyete layık olduğum gerçeğini değiştirmez.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Covey, başarmak istediğiniz her şeyde gerçekten etkili olmak için uyum sağlamanız gereken yedi alışkanlığı bizimle paylaşıyor.

Elbette göründüğü kadar kolay değil. Dünyayı ve kendimizi nasıl algıladığımızda temel bir değişiklik olan bir paradigma değişiminden geçmemiz gerektiği gerçeğini vurguluyor.

Bu kitap, böyle bir değişimin gerçekleşmesi için aşamalardan geçmek için uygulamalar ve her şeyle birlikte bir rehber olarak okunabilir. Her zaman öğrenecek bir şeyler kaldığını düşünen herkes için harika bir kitap.

Ye O Kurbağayı!

Ertelemek! Bu yıkıcı aşağı doğru sarmalın nasıl hissettirdiğini hepimiz biliyoruz.

Sürekli kendi kendimizi engellediğimiz bazı büyük işlerimiz her zaman oluyor fakat beynimiz ‘sonra yaparsın’ diyip bizi kandırıyor ve sonunda yumurta kapıya gelince panik oluyoruz. Daha başlamadan önce nasıl ve nereden başlayacağımızdan ve bunalmış hissedeceğimizden emin değiliz. Bu duygudan kurtulmak için kolayca dikkatimiz dağılıyor, ancak aniden saatlerin – değerli saatlerin – geçtiğini anlıyor ve sonra kendimizi eskisi gibi aynı konumda buluyoruz, hala nerede ve nasıl başlayacağımızı bilmiyor, ama şimdi,  suçlu hissediyoruz.

Bizi felç etmeden önce bu erteleme büyüsünü kırmak için Tracy bize O Kurbağayı Yememizi tavsiye ediyor: Önceliklerimizi düzene sokmak, daha büyük görevleri daha küçük görevlere ayırmak, önce büyük kurbağayı ne zaman ele alacağımızı öğrenmek ya da başka bir şeyle başlamak.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama