May 22, 2024

Kendinizi Zinde Hissettirecek Günlük Egzersizler

Günlük egzersizin sağlığı optimize etmek için iyi olduğunu biliyoruz. Ancak bu kadar çok seçenek ve sınırsız bilgi mevcutken, neyin işe yaradığını bulmak çok kolay değil. Ama endişelenmeyin biz sizler için bulduk.

En üst düzeyde zindelik için yapabileceğiniz egzersizlere göz atın. Basit ama güçlü ve hayatınızın geri kalanında sizi formda tutacağından emin olan bir antrenman için bunları bir rutinde birleştirin.

30 günden sonra haftada sadece iki kez de yapabilirsiniz  kas gücü, dayanıklılık ve dengenizde iyileşmeler göreceksiniz.

 

Kalça Egzersizleri

Dengenizi zorlamak, çok yönlü bir egzersiz rutininin önemli bir parçasıdır. Kalça egzersizleri tam da bunu yapar, fonksiyonel hareketi teşvik ederken aynı zamanda bacaklarınızdaki ve kalça kaslarınızdaki gücü de arttırır.

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık ve kollarınız yanlarınızda olacak şekilde ayakta durarak başlayın.

Sağ bacağınızla öne doğru bir adım atın ve bunu yaparken sağ dizinizi bükün, uyluğunuz yere paralel olduğunda durun. Sağ dizinizin sağ ayağınızı geçmediğinden emin olun.

Sağ ayağınızı kaldırın ve başlangıç pozisyonuna dönün. Sol bacağınızla tekrarlayın. Bu bir set.

3 set için 10 tekrar tamamlayın.

 

Şınav

Şınav, onları gerçekleştirmek için görevlendirilen kasların sayısı nedeniyle gerçekleştirebileceğiniz en temel, ancak etkili vücut ağırlığı hareketlerinden biridir.

Plank pozisyonunda başlayın. Merkez bölgeniz sıkı, omuzlarınız aşağı ve arkaya çekilmiş ve boynunuz nötr olmalıdır.

Dirseklerinizi bükün ve vücudunuzu yere indirmeye başlayın. Göğsünüz onu sıyırdığında dirseklerinizi uzatın ve başlangıca geri dönün. Hareket sırasında dirseklerinizi vücudunuza yakın tutmaya odaklanın.

Mümkün olduğu kadar çok tekrardan oluşan 3 set tamamlayın.

İyi bir formda standart bir şınav yapamıyorsanız, dizlerinizin üzerinde değiştirilmiş bir duruşa geçin güç oluştururken bu egzersizin birçok faydasını görmeye devam edeceksiniz.

 

Squat

Squats, alt vücut ve çekirdek gücünü ve ayrıca bel ve kalçalarınızdaki esnekliği artırır. Vücudun en büyük kaslarından bazılarını çalıştırdıkları için, yakılan kaloriler açısından da büyük bir yumruk atıyorlar.

Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha geniş ve kollarınız yanlarınızda olacak şekilde düz durarak başlayın.

Merkez bölgenizi sıkın ve göğsünüzü ve çenenizi yukarıda tutarak kalçalarınızı geriye doğru itin ve sanki bir sandalyeye oturacakmış gibi dizlerinizi bükün.

Dizlerinizin içe veya dışa doğru eğilmemesini sağlayın, uyluklarınız yere paralel olana kadar aşağı inin, kollarınızı rahat bir pozisyonda önünüze getirin. Bir saniye duraklayın, ardından bacaklarınızı uzatın ve başlangıç pozisyonuna dönün.

20 tekrardan oluşan 3 set tamamlayın.

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama