April 25, 2024

Keratin Hakkında Bütün Bilinmeyenler

Son yıllarda söz konusu saç olduğunda sıkça bahsi geçen bir kelime var: keratin! Peki keratin tedavisi nedir, tam olarak ne işe yarar? Artıları eksileri nelerdir? Gelin hep birlikte keşfedelim.

Bazen Brezilya fönü veya Brezilya keratin tedavisi olarak da adlandırılan keratin tedavisi, genellikle salonda yapılan ve saçın 6 aya kadar daha düz görünmesini sağlayan kimyasal bir işlemdir. Saça yoğun parlak parlaklık katar ve kabarmayı azaltabilir.

İşlem, saçınızın yıkanmasını ve ardından bir stilistin, tedaviyi yaklaşık 30 dakika bekleyeceği ıslak saça fırçalamasını içerir.

Bazı saç stilistleri önce saçı kurutmayı ve kuru saça uygulamayı tercih eder. Tüm süreç birkaç saat sürebilir bu yüzden bir kitap ya da yapacak sessiz bir şey getirin!

Keratin tedavisinin sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, aşağıdaki artıları ve eksileri tartın.

 

Keratin Tedavisinin Potansiyel Faydaları

Vücut doğal olarak proteini keratin yapar saç ve tırnaklardan oluşur.

Bu tedavilerdeki keratin yün, tüy veya boynuzlardan elde edilebilir. Bazı şampuanlar ve saç kremleri keratin içerir, ancak genellikle bir profesyonel tarafından yapılan bir salon tedavisinden en büyük faydaları elde edersiniz.

Profesyonel bir keratin tedavisi almanın veya evde yapmanın faydaları şunları içerebilir:

Pürüzsüz, parlak saçlar

Keratin, saç tellerini oluşturmak için üst üste binen hücreleri yumuşatır, bu da daha kolay yönetilebilir saç ve daha az kabarma anlamına gelir. Bu, az kabarma ile kuruyan ve parlak, sağlıklı bir görünüme sahip saçlar sağlar.

Keratin, saçı geçici olarak tekrar birbirine bağlayarak bölünmüş uçların görünümünü de azaltabilir.

 

Uzun Süreli Sonuçlar

Saçınızı çok sık yıkamayarak (haftada 2 ila 3 kez yeterlidir) keratin tedavisine özen gösterdiğiniz sürece keratin tedaviniz 6 aya kadar sürebilir.

 

Daha Yönetilebilir Saç

Keratin tedavileri, özellikle saçlarınız özellikle kıvırcık veya kalınsa, saçı daha kolay yönetilebilir hale getirir.

Saçınızı sürekli ısıtırsanız, keratin bakımıyla saçınızın daha çabuk kuruduğunu fark edeceksiniz. Bazı insanlar keratinin kuruma süresini yarıdan fazla kısalttığını tahmin ediyor.

Daha sık hava ile kurutabildiğiniz için saçınız daha sağlıklı ve daha güçlü hale gelebilir, böylece ısının verdiği zarardan kurtulabilirsiniz.

 

Saç Uzaması

Keratin saçı güçlendirebilir ve güçlendirebilir, böylece kolayca kırılmaz. Bu, uçlar kırılmadığı için saçların daha hızlı uzamasına neden olabilir.

 

Maliyet

Her tedavi 300-800 $ artı bahşiş arasında değişebilir. Evde daha ucuz seçenekler mevcut, ancak sonuçlar o kadar uzun sürmeyecektir.

 

Bakımı Zor

Saçınızı daha az yıkamak ve yüzmekten kaçınmak bazı insanlar için bakımı zorlaştırabilir.

Saçınızdaki suyun türü önemlidir. Klorlu veya tuzlu suda (temelde bir havuz veya okyanus) yüzmek, keratin tedavinizin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca sodyum klorür ve sülfat içermeyen şampuan ve saç kremine de yatırım yapmanız gerekecek, çünkü bunlar tedavileri ortadan kaldırabilir.

Yıkamak için bekleyin. Keratin uygulamasından sonra saçınızı ıslatmak için 3 ila 4 gün beklemeniz gerekecek, bu nedenle yıkama gününü atlamaktan hoşlanan biri değilseniz, bu tedavi sizin için doğru olmayabilir ve bazı insanlar bir küf bildiriyor yıkandıktan sonra bile koku.

Herkese tavsiye edilmez. Hamileler için de önerilmez.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama