June 22, 2024

Küçük Banyoları Nasıl Daha Geniş Gösterebiliriz?

Küçük bir banyonuz olduğunda, aynı zamanda harika görünen son derece işlevsel bir alan yaratmak zor olabilir, ancak birkaç akıllı tasarım hilesi ile banyonuzun daha geniş görünmesini ve daha ferah hissetmenizi sağlayarak onu güzel, pratik ve her zaman istediğiniz rahatlatıcı bir alan haline getirebilirsiniz.

1. Doğal Işığı Arttırmaya Çalışın
Küçük banyolar genellikle karanlık görünebilir. Doğal ışık, odanın daha parlak görünmesini sağlar ve daha büyük görünmesi için alanı açar. Sadece küçük bir pencereniz varsa, odaya daha fazla doğal ışık getirmek için buzlu cam bir kapı ekleyebilir, doğal ışığı kapıdan içeriye alabilirsiniz.

2. Mümkün Olduğunca Her Şeyi Aynı Renk Tutun
Banyonuzda birçok farklı renk ve desen kullanmak, banyonuzun dağınık görünmesine neden olur ve alanı bölerek daha küçük hissettirir. Oda boyunca tek tip, açık bir renk kullanmak alanı açar ve daha büyük, daha parlak bir alan izlenimi yaratır.

3. Tamamen Beyaz Bir Alan Yaratın
Tamamen beyaz banyo tasarımlarının asla modası geçmez. Beyaz ışığı diğer renklerden daha iyi yansıttığı için odayı daha büyük gösterme avantajına da sahiptir. Banyo armatürlerinin çoğu beyaz olma eğiliminde olduğundan, bu aynı zamanda alan boyunca daha kesintisiz bir görünüm yaratır.

4. Tavanı Duvarlarla Aynı Renk Boyayın
Birleşik görünümün duvarların bittiği yerde durması gerekmez. Tavanınızı duvarlarla aynı renge boyamak, tüm alan boyunca kesintisiz görünümü sağlamaya devam edecektir. Gerçekten bir kontrast istiyorsanız, tavan için biraz daha açık bir renk seçin. Tavanlar, ışığın yansıtılma şekli nedeniyle duvarlardan daha koyu görünme eğilimindedir, bu nedenle onları biraz daha açık boyamak, daha kesintisiz bir etki yaratabilir.

5. Karo ve Duvar Renkleri Aynı Olsun
Banyonuz sadece kısmen karo kaplıysa, duvar boşluğunun geri kalanını fayanslarınızla aynı renge boyayın. Bu, karoların bittiği yerde meydana gelebilecek bölme çizgilerini ortadan kaldırır Fayanslarınızla aynı renkte harç kullanmak da daha birleşik bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olur.

6. Duşakabini Cam Kullanın
Duş perdeleri ve desenli camlar, fazladan bir duvar oluşturma, banyonuzu bölümlere ayırma ve daha küçük görünme etkisine sahip olabilir. Berrak cam duş perdeleri ışığı daha etkili bir şekilde yansıtır ve alanı açar. Daha da kusursuz bir görünüm için, çerçevesiz duş perdesi tüm görsel engellerden kurtarır.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama