April 25, 2024

Küçük Odayı Daha Büyük Göstermenin Yolları

İster yurtta öğrenci olun, ister metropol bir bölgede aşırı fiyatlı bir dairede yaşıyor olun, küçük bir odayı nasıl daha büyük göstereceğinizle ilgili mücadelenin çok gerçek olduğunu bilirsiniz. Bir yatak sığacak kadar büyük olan yatak odalarından yemek alanı, ev ofis ve TV’yi barındırması gereken oturma odalarına kadar, ihtiyacınız olan her şeyi küçük bir alana sığdırmak kesinlikle kolay bir iş değil. Bununla birlikte, küçük alanınızın aynı anda daha davetkar, giderek çok işlevli ve tamamen şık görünmesine yardımcı olacak birçok kolay çözüm var.

 

İşte, küçük bir odayı daha büyük göstermek için en sevdiğimiz ipuçları;

 

 1. Bir odaya perde eklerken, duvarlarınızla aynı renkte olduklarından emin olun. Aynı rengi asmak, alanınızı daha büyük gösterecektir. Başka bir numara, şeffaf perdeler!

 

 1. Mümkün olduğunca doğal ışıktan yararlanın, bu da alanınızı genişletecektir.

 

 1. Işık ve boşluk hissi yaratan, ayakları üzerinde yükselen kanepe ve koltukları tercih edin.

 

 1. Küçük bir alanda yaşıyorsanız, durmaksızın dağınıklıktan kurtulun. Bir yıl içinde bir şey kullanmadıysanız veya şimdi satın almayacaksanız ondan kurtulun.

 

 1. Alanınızı görsel olarak genişletecek, hafif ve nötr bir renk paletinde düşünün.

 

 1. Küçük baskılarda veya düz renklerde kumaşlar ve kilimler seçin. Birleşik renkler, küçük bir odayı görsel olarak genişletecektir.

 

 1. İskemle gibi hem sehpa hem de ekstra oturma yeri olarak kullanılabilen çok işlevli mobilyaları aynı anda satın alın.

 

 1. Alanınıza aynalar ekleyin! Yansıma bir odayı daha büyük gösterecektir.

 

 1. Küçük bir alanda küçük mobilyaların kullanılması gerektiğine dair eski bir kural vardır, ancak küçük bir odaya birkaç büyük mobilya parçası koymak çoğu zaman daha büyük görünmesini sağlar.

 

 1. Tabandan tavana veya duvardan duvara kitaplıklar eklemeyi düşünün. Bu numara, tavanlarınızın yüksek görüntüsünü artıracak ve ayrıca depolama alanı eklemenin harika bir yolu.

 

 1. Katlanabilen, istiflenebilen veya tekerlekli mobilyalar arkadaşınızdır. Kullanılmadığı zaman sadece yoldan çekin.

 

 1. Bir odadaki açıkta kalan her rafı doldurmayın. Biraz boş alan bırakmak, küçük alanınıza havadar bir görünüm kazandıracaktır.

 

 1. Mutfağınıza bir odanın tüm uzunluğunu kaplayan gömme bir masa veya geniş bir tezgah yerleştirmek, uzun bir oda yanılsaması yaratacaktır.

 

 1. Bazı mobilyalarınızı duvarlarınızla aynı renkte satın alın, bu şekilde hem uyum sağlar hem de alanınızı genişletir.

 

 

 

 

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama