June 18, 2024

Kuru ve Yıpranmış Saçlara Ev Yapımı Çözümler

Saçlarına her türlü ürünü deneyip yine de memnun olmayanlar aramızda mı? Bazen her şeyi doğanın nazik ellerine bırakmak daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Siz de farklı farklı ürünlere para vermekten ve sonuçsuz kalmaktan sıkıldıysanız belki de çözüm mutfağınızdadır. İşte evde pratik bir biçimde saçınıza uygulayabileceğiniz ev yapımı maskeler;

Kalın, kaba, hasarlı saçlarınız varsa:
Saçınızı yumuşatmak, kontrol etmek veya beslemek istiyorsanız, avokado, mayonez, hindistancevizi sütü ve / veya yumurta sarısı gibi daha yüksek yağ içerikli malzemeler seçin

Malzemeler:
½ bir avokado
1 yumurta
1 çay kaşığı. zeytin yağı

Talimatlar: Malzemeleri bir çatal veya kaşıkla karıştırın, saçınızın ortasından saç uçlarına uygulayın, 20 dakika bekletin, sonra şampuanla durulayın.

Orta veya ince, hasarlı saçlarınız varsa:
Çiğ aloe vera, yumurta akı veya bal gibi daha hafif veya daha jel benzeri bir kıvama sahip bir şey tercih edin

Malzemeler:
2 yumurta akı
2 yemek kaşığı hindistancevizi yağı

Talimatlar: Beyazları iki yumurtanın sarısından ayırın. Yumurta aklarına hindistancevizi yağı ekleyin ve çırpın. Karışımı köklerden uçlara uygulayın ve karışımı saç boyunca dağıtmak için geniş dişli bir tarak kullanın. 20 dakika bekletin. Sonra saçları soğuk suyla şampuanlayın (ılık veya sıcak su karışımı saçınızı “pişirebilir”)

Saçınız parlasın istiyorsanız;
Donuk saçlarınıza parlaklık katmak için yumurta sarısı, bal ve muz karışımına ne dersiniz? Bu tarifin faydaları inanılmaz – yumurta saça protein sağlarken, muz ve bal doğal parlaklığı artıracak.

Malzemeler:
1 olgun muz
1 yemek kaşığı organik bal
1 çiğ yumurta

Talimatlar: Muzu soyun, dondurun ve bir karıştırıcıda veya mutfak robotunda karıştırın (muzun dondurulması karışımdaki topak miktarını azaltacaktır). Bal ve yumurta beyazlarını karışıma ekleyin ve bir karıştırıcı veya mutfak robotunda tekrar karıştırın. Saçınıza köklerden uçlara uygulayın, duş başlığı ile örtün ve 20 dakika bekletin. Her zamanki şampuan ve saç kremi ile takip edin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama