June 25, 2024

Makyaj Malzemesi Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj çoğu kadının günlük rutininin bir parçası. Eskiden olduğu gibi makyaj malzemesi ya da makyaj uygulaması seçimleri yaparken zorlanmıyoruz çünkü pek çok Youtuber ve Influencer, makyaj artisti bize bu konuda yol gösteriyor. Yine de cilt tonunuz ve cilt tipinize uygun ürünler seçerken zorlanıyorsanız gelin makyaj malzemesi seçerken dikkat etmemiz gerekenleri birlikte belirleyelim:

1. Fondöteninizi cilt tipinize göre seçin.
Yağlı, kuru ya da karma cilt tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirledikten sonra fondöten seçimi yapabilirsiniz. Normal cilt tipleri neredeyse her çeşit fondöteni kullanabiliyor. Yağlı ciltler için pudra bazlı fondötenler daha ideal. Cildiniz karma bir yapıdaysa likit, sıvı, krem ya sa köpük temelli bir fondöten doğru seçim olacaktır.

2. Fondöteni mutlaka cildinize uygulayıp alın.
İnternetten alışveriş her zaman için en kolay yol ama ilk defa fondöten alacaksanız cildinize uygulamadan almaktan kaçının. Sizin tonunuz olduğunu düşündüğünüz fondöteni boynunuzun bir kısmına uygulayın. Aynı fondötenin bir ton açık ve bir ton koyusunu da sürdükten sonra kuruduğuna emin olduğunuzda kararınızı verin. Kararsız kalıyorsanız bir ton açık her zaman için daha iyidir.

3. Gelelim göz kalemi seçimine.
Göz kalemleri göz farları ile karışması en kolay olanları. Daha keskin ve çarpıcı bir görünümün peşindeyseniz sıvı eyeliner’lar doğru seçim olacaktır.

4. Göz rengi ve cilt tonunuza uygun bir göz farı paleti seçin.
Kahverengi gözler mor, mavi ve bakır, gümüş ve altın gibi metal renkleriyle uyumludur.
Ela gözler için, koyu morlar, sarılar ve yeşiller doğru seçimler fakat mavi far ela gözlere gitmeyebilir. Mavi gözler için, koyu renkler, koyu kahveler ve turuncular denenebilir. Yeşil gözler için, dumanlı griler ve erik, menekşe, bej veya nude renkler gözlerinizin rengini daha da ortaya çıkartacaktır.

5. Allık seçerken açık tenli olanlar hafif pembe tonlarını ve şeftali tonlarını tercih ederken koyu tenliler gül kurusu ve koyu şeftali tonlarına bir şans verebilirler.

6. Dudak ürünlerini seçerken yapılabilecek en basit şey doğal dudak renginizin birkaç ton koyusu rujları tercih etmek. Kırmızı ruja bir şans vermek istiyorsanız ve cilt alt tonunuz pembeyse kiraz kırmızısı tam sizlik. Cilt alt tonunuz yeşilse alev kırmızısı doğru seçim.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama