July 20, 2024

Makyaj Yaparken En Sık Yapılan Hatalar

Makyaj yapmak bazılarımız için çok kolay görünse de bazılarımız için bazen zorlayıcı olabiliyor. Özellikle cilt tonumuza uygun cilt makyajı ürünlerini satın alırken sık sık hataya düşebiliyoruz. Kalıplaşmış bazı makyaj kuralları mutlaka kulağınıza gelmiştir. Göz altı kapatıcınızın yüzünüzün tonundan bir ton daha açık olması gerektiği gibi. Makyaj artistleri ve Youtuber’ların da etkisiyle makyaj son senelerde o kadar çok gelişti ki artık kural tanımaz oldu. Yine de çoğumuzun bildiği bazı makyaj hataları hala uygulanmaya devam ediyor. Gelin kusursuz makyaja giden yolda düşmememiz gereken hataları birlikte inceleyelim;

Cilt tonundan daha koyu fondöten seçmek
Artık bu hataya çok sık düşmesek de hala yüzüne baktığımızda bir yanlış olduğunu anladığımız insanlar oluyor. Fondöten seçimi yaparken fondöteni mutlaka denemeniz gerektiğiniz hatırlatmamıza gerek yoktur. Burada denemeniz gereken yer çok önemli. Fondöten satın almadan önce el ya da kol yerine mutlaka boynunuza sürüp güzelce yedirmeniz gerek.

Çok kalın hatlı kaşlar çizmek
Kaş oyununda doğal görünmek çok önemli. Çok keskin hatlı ve gereğinden fazla doldurulmuş kaşlar size olduğunuzdan daha sinirli ya da ciddi bir görünüm verebilir. Kaşlarınızın arasındaki boşlukları mümkün olduğu kadar doğal duracak şekilde doldurmalısınız.

Kontürü yeterince dağıtmamak
Yüzü kontürleme son birkaç yılda trend olmuş olsa da çoğu insan en önemli adımı atlıyor; kontürü güzelce dağıtmak. Eğer kontürünüzü fırça ya da sünger yardımıyla güzelce dağıtmazsanız yanaklarınızda 2 kalın çizgi var gibi görünür bu da hoş bir görünüm sağlamaz.

Koyu renk rujları kalem olmadan uygulamak
Koyu renk rujları dudağa uygulamanın ne kadar zor bir şey olduğunu mutlaka deneyimlemişsinizdir. Eğer bir profesyonel gibi ruju asla taşırmadan sürebiliyorsanız tebrikler fakat pek çoğumuz bu kadar yetenekli değiliz. Koyu renk bir ruju sürmeden önce aynı tonlarda bir kalemle sınırlarınızı çizerseniz uygulama sırasında daha az zorlanırsınız.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama