May 20, 2024

Merkür Retrosu Nedir ve Bizi Neden Etkiliyor?

Gezegenler gerileme dönemine girdikleri zaman astrolojik olarak dinlenme, yerinde sayma durumunda olurlar. Bu nedenle de etki ettikleri alanlar, aktiviteler fonksiyonunu tam olarak yerine getiremez. Sonuç olarak da bir çok alanda kaos ve kötü deneyimler baş gösterir, düzen bozulur, karmaşa hüküm sürer. Merkür hareketleriyle bizi en çok etkileyen gezegendir bu açıdan büyük önem taşır. En hızlı ilerleyen 2. Gezegen olma özelliği taşıyan Merkür, Güneş’e en yakın gezegen olarak da bilinir. Merkür’ün bir dereceyi aşması 24 saatten az sürer ve yılda 3 4 defa geri hareket eder ve bu geri hareketler 20-24 gün arası bir sürede gerçekleşir. Gelecek planlarımız, işle alakalı projeler, insan ilişkilerimiz, iş performansımız ve çok daha fazlası bu gerilemeden fazlasıyla etkilenen şeylerdir.

Merkür Retrosu Süresince Neler Olur?
Sürekli arkadaşlarınızla ya da sevgilinizle kavga ettiğiniz, evdeki aletlerin bir çalışıp bir çalışmadığı, iş yerinde bir türlü yeterli motivasyonu sağlayamadığınız bir haftanızı düşünün. İşte merkür retrosu süresince başınıza gelebilecek şeylerin yalnızca birkaçı bunlar. Çeşitli sağlık sorunları da yaşayabilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var.

Doğduğunuz gün Merkür gerilemesi olan bir gün ise sürekli tekrarlayan bir gerileme döngüsü olduğu için 20’li yaşlarınıza gelip kişiliğiniz oturana kadar Merkür retrosundan pek çok kez nasibinizi almış olabilirsiniz. Aldığınız kararları sorguladığınız, yaptığınız hiçbir şeyin içinize sinmediği, planlarınıza sürekli şüpheli yaklaştığınız günlerin hepsinin sorumlusu maalesef Merkür. Fakat yaş aldıkça zaten kendi içinizdeki bu anlaşmazlıkları dengelemeyi öğreniyorsunuz ve başa çıkma yollarını geliştiriyorsunuz bu yüzden bu kadar üzülmeyin. Güçlü olan sizsiniz, Merkür değil!

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama