May 22, 2024

Minimal Bir Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları

Makyaj çantasında bir şeyi ararken eli her seferinde simli far ya da kapatıcı olmuş bir şekilde geri gelenlerden iseniz burada yanlış giden bir şey olduğu çok açık! Söz konusu makyaj olduğundan trend ve influencer’ların da etkisiyle bazen abartabiliyoruz. Makyaj çantanızda aynı mat rujun 5 farklı tonu var ise ne dediğimizi anlayacaksınız. İster daha minimal bir makyaj çantasına geçiş yapıyor olun ister makyaja yeni yeni ısınıyor olun işte sürdürülebilir, masrafsız, sizi her seferinde aradığınız şeyi bulmaya çalışırken strese sokmayacak bir makyaj çantasının olmazsa olmazları;

Kaş Kalemi

Kaşlar önemsiz görünebilir, ancak makyajlı bir yüzde aslında en çok dikkat çeken yerlerden biridir. Sizi rezil de vezir de edebilir. Bakımlı, dolgulu kaşlar, taze ve parlak en önemlisi doğal bir görünüm yaratacaktır. Bir ucu maskara fırçalı olanlardan alırsanız kaşlarınızı rahatça tararsınız.

Küçük ve Kompakt Nötr Renklerden Oluşan Bir Far Paleti

Gerçekçi olalım: Büyük bir far paletindeki her bir farı büyük olasılıkla her gün kullanmayacaksınız, bu nedenle, yalnızca günlük olarak kullanacaklarınızı sağlayan, dikkatlice tasarlanmış, nötr bir far paleti ile minimalist yaklaşımı benimseyin.

Nemlendirici Kapatıcı

Kapatıcının en ideal kullanımı en az miktarda olanıdır, ancak gözlerinizin altındaki sevmediğiniz göz altı morluklarını kapatmak ve aydınlatmak, başka yerlerdeki kusurları ve gizlemek için oldukça etkilidir. Ürün tipik olarak gözlerinizin etrafındaki ince cilde (yağ üreten gözeneklerin daha az olması nedeniyle doğal olarak kuru olan bir alan) uygulandığı için nemlendirici bir kapatıcı önerilir. İyileştikçe pul pul olma eğiliminde olan yeni ve eski sivilcelerin üzerinde nemlendirici bir ürün kullanmak da yararlıdır.

Fondöten yada BB Krem

Düzgün bir kanvas oluşturmak için fondöten, BB krem veya CC krem bir makyaj çantasında olmazsa olmazlardandır. Cilt makyajınız pürüzsüz olsun istiyor tam kapama sağlayan bir fondöten istiyorsanız CC ve BB kremler size hafif gelebilir. Eğer kapatıcı özelliği fazla olan ağır bir fondöten kullanıyorsanız en azından bazı günler nemlendirici ve spf içeren daha hafif formüllere şans verebilirsiniz.

Güneş Kremi

Mevsime, dışarıda geçirilen süreye ve ten rengine bakılmaksızın herkes her gün 30 veya daha fazla SPF’li güneş kremi sürmelidir. Formülasyonlar son beş yılda bile büyük ölçüde gelişti ve birçok seçenek o kadar hafif ki güneş kremi sürdüğünüzü bile unutacaksınız.

Şeffaf Dudak Balmı veya Ruj

İster cesur bir ruh hali içinde olun, ister sadece yüzünüze renk katmak istiyor olun dudaklarınızda bir miktar renk, görünüşünüzü bir araya getirmenize yardımcı olabilir.

Maskara

Kaşlarda olduğu gibi kirpiklerinize küçük bir maskara dokunuşu yapmak da size anında çabasız bir sağlıklı görünüm sağlar. Yaptığınız tek şey bu olsa bile, tazelenmiş ve uyanık görünmenizi sağlayabilir. İnce bir şey tercih ediyorsanız, kirpiklerinizi hafifçe kaplayan orta ila koyu kahverengi bir rimel deneyin. Daha fazla etki istiyorsanız, uzayan ve hacim kazandıran simsiyah bir ürünü tercih edin.

Allık

Allık, yanaklarınıza bir miktar renk, yaşam ve gençliği geri getirmenin en kolay ve en hızlı yollarından biridir. İşleri basitleştirmek için, ayrı bir fırça ihtiyacını ortadan kaldırarak parmaklarınızla kolayca karıştırabileceğiniz bir krem veya sıvı allık öneririz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama