April 22, 2024

Modunuzu Yükseltecek Pozitif Kitap Önerileri

Bir bilimkurgu kitabından fırlamış ya da izlediğimiz herhangi bir korku senaryolu filme benzer günler yaşıyor olsak da psikolojimizi pozitifte tutmak bu süreçte belki de en önemli adımlardan biri. İçinde bulunduğumuz durumda kendinizi çok bunalmış hissettiğiniz anlar olacaktır buna hazırlıklı olun ama mümkün olduğu kadar bu olumsuz atmosferden kaçmaya da çalışın. Bugün biz size farklı farklı kapılar açıp içinde bulunduğunuz karamsar dünyadan sizi kaçıracağız. İşte karantina günlerinde mutlu hissetmenizi sağlayacak pozitif kitap önerilerimiz;

Ingrid Fetell Lee – Neşeli

Akıl sağlığımızı yerinde tutmak için pek çok yönteme artık vakıf olduk. Meditasyon uygulamaları, yoga ve nefes egzersizleri, sakinleştirici müzikler… Hepsinin faydasını görüyor da olsak neşemizi ve mutluluğumuzu nasıl sürdürebiliriz hiç düşündünüz mü? Tasarımcı Ingrid Fetell Lee işte bu sorunun cevabını veriyor! Günlük yaşamda gördüğümüz nesnelerin duygu durumumuza olan etkilerini anlattığı kitapta, sağlıklı bir yaşam sürmek için etrafımızdaki objeleri nasıl değerlendirmemiz gerektiği anlatılıyor.

Gretchen Rubin – Mutluluk Projesi

Bir gün, Gretchen Rubin hayatını sınırsız ve sonuna kadar dolu yaşamaya karar verdi. Bu yüzden nasıl mutlu olacağına dair çözdüğü testlerden tüm tavsiyeleri değerlendirmeye başladı. Manevi uygulamalardan, bilimden ve pop kültüründen ipuçları alan Rubin, nasıl gerçekten mutlu olabileceğini keşfetmeye çalıştı. Siz de deneyin bakalım bu kitap sayesinde mutluluğun kapılarını açabilecek misiniz?

Elizabeth Gilbert – Büyük Sihir

Yapacağınız hareket ne kadar küçük görünse de kalpten bir şeyler yapmak- bu ister yazı yazmak ister yemek yapmak isterse de resim yapmak olsun- ciddi cesaret gerektiren bir şey. Ye, dua et, sev kitabının da yazarı olan Elizabeth Gilbert Büyük sihir ile yaratıcılığın manevi sınırlarını zorluyor.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama