June 22, 2024

Mutfak Düzenleme Hileleri

Mutlu bir mutfağın sırrını veriyoruz; düzen. Belki o sürekli bakıp iç geçirdiğiniz mermer ve geniş mutfaklar kadar sevdiğiniz bir mutfağınız yoktur fakat bakmayı sevdiğiniz mutfaklarla içerisinde yemek pişirmeyi sevdiğiniz mutfaklar arasında da büyük farklar var bu yüzden pratik bir mutfağa sahip olmak yemek yapmayı sevenler için çok önemli. Çok heves ettiğiniz bir tarifi yapmak için mutfağa girdiğinizde dağınıklıktan hevesiniz kaçıyorsa dediğimiz şeyi daha iyi anlayacaksınız.
Eskiden duvardan duvara mutfak dolabına sahip olmak en büyük arzumuz iken şimdi düzeni bozmadan mutfaktaki her alanı etkili bir şekilde kullanmak yeni amacımız. Rafları görebildiğiniz gardırop tarzı camlı kapaklı mutfak dolapları, güzel tabak çanağınızı görebildiğiniz alanlar, market alışverişinizi düzenli tutabileceğiniz saklama alanları yeni mutfak düzenlerinde büyük önem taşıyor. İster mutfağınızı baştan aşağı yeniliyor olun, ister biraz ilham arıyor ya da sadece sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanmaya çalışıyor olun, işte sizin için seçtiğimiz evin önemli alanlarından biri olan mutfakta düzeni sağlayacak mutfak tüyoları;

Her bir santimetresini kullanın.
Bu fotoğrafa bakınca sizin de içiniz ferahlamadı mı? Açık raflardan oluşan alanlarda hem en sevdiğiniz mutfak gereçlerini sergileyebilir hem de çok sık kullandıklarınızı hemen elinizin altında bulabilirsiniz.

Gereksiz şeyleri saklayın.
Kabul edin herkesin favori bir tenceresi ve tavası vardır. Her gün düzenli olarak kullanmadığınız hantal mutfak araç gereçlerini sürekli ulaşılabilir bir yerde tutmanın manası yok. Örneğin düdüklü tencerenizi daha ücra bir köşeye kaldırabilirsiniz. Mutfağınızda böyle yerleşik raf kullanabileceğiniz bir yeri dönüştürebilir, her gün kullandığınız tencere tavayı buraya koyabilirsiniz.

Biraz kişiselleştirin.
“Depolama” çoğu insan için tam olarak heyecan verici bir konu değildir. Ancak sadece işlevsel olması, eğlenceden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez – bu parlak ve neşeli mutfak, ev sahiplerinin bazı değerli eşyalarını göstermek için az kullanılan bir alanına nasıl dönüştürülebileceğini gösteriyor.

Raflara öncelik verin.
Böyle camlı bir mutfakta mutfak dolabı kullanmak çok kullanışlı olmasa da tezgahın üst kısmına koyacağınız açık bir raf hayatınızı kolaylaştıracaktır. En sevdiğiniz baharatları ve mutfak araç gereçlerini buraya dizebilirsiniz.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama