May 22, 2024

Mutlu Bir İlişkinin Sırları

İster aşk ilişkisi ister arkadaşlık olsun bütün ilişkiler sevgi, emek ve güven ister. Her ilişkinin inişli çıkışlı zamanları, kötü günleri olur ama önemli olan karşınızdaki insanın her zaman için hayatınızı aydınlatan bir insan olması. Mutlu bir ilişki için sorumluluk almak çok önemli fakat bu her zaman karşılıklı olmalı, tek bir kişinin üzerine yığılmamalı.

Sadece sevmek çoğu zaman yeterli olmuyor. İlişkinizi uzun vadede mutlu ve başarılı bir ilişki kılmak için yapmanız gereken bazı şeyler var. Tartışmalar her zaman olur fakat olacağı zaman için hazırlıklı olmak, anlaşmazlıkların ortasında bile pozitif kalmak sağlıklı ilişkilerin kilit noktalarından. Gelin birlikte mutlu bir ilişkinin sırlarını çözelim.

Dürüst olun. Bazen gerçek rahatsız edicidir, özellikle de öfkeyle karşılanmasını bekliyorsanız fakat cesur olmak her zaman için gereklidir. Bir ilişkide dürüstlük son derece önemlidir çünkü bir insanı güvende hissettiren en temel şey budur.. Eşiniz ya da partneriniz duyduklarından hoşlanmayacak olsa bile, uzun vadede bunu takdir edeceklerdir.

Esnek olun. İlişkide dediğim dedik olmak bir sorun belirtisidir. Esnek olmaya çalışın. Fikrinizin en iyisi olduğunu düşünebilirsiniz, ancak eşinizin görüş ve fikirlerine açık kalmak, başarılı iletişimde önemli bir bileşendir.

Kontrol etmekten vazgeçin. İlişkiniz rayında değilse bile başkalarını kontrol etmenin kimseye bir faydası yok. Sürekli kontrolcü olmak sizi ve partnerinizi yorar ve keyifli zamanınızdan çalar. Bir kere bir şeyleri saldığınızda yapmanız gereken tek şeyin anın tadını çıkarmak olduğunu anlayacaksınız.

İyimser olun. İnsanlar size aksini kanıtlamadığı sürece iyimser olun. Zamanla kendini gösteren insanları zaten hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Destekleyici olun. Empati kurarak karşınızdaki insana güzel şeyler söyleyin ve özgüvenini yükseltin. Eğer eleştirmeniz gereken bir durum varsa bunu da tatlı dille anlatmaya çalışın. Her zaman aynı fikirde olmak zorunda değilsiniz ama herkes ne düşündüğünü söylemekte özgür.

Açık olun. Duygularınızı o an ifade edin. Öfkenin ve hayal kırıklığının içinizde büyümesine izin vermeyin. Ne düşünüyorsanız saygılı ve açık bir şekilde ifade edin.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama