June 25, 2024

Nail Art- Tırnaklarda Renkli Dokunuşlar

Son yıllarda manikür pedikür trendleri fazlasıyla değişti. Makyaj youtuber’larının önlenemez yükselişi ile tırnaklarda da sanat eserine benzer çalışmalar görmeye başladık. Söz konusu güzellik olduğunda yükselen her trend gibi “nail art” trendi de internette en çok aratılan şeylerden biri oldu. Siz de tırnaklarınızda farklı sanat eserleri yer alsın istiyor ama tırnak salonlarına yüksek meblağlar vermeyi istemiyorsanız işte evde kolayca deneyebileceğiniz birkaç farklı nail art çalışması;

90’lar Havası
Adeta 90’lara dönüş havası estiren bu görünüm için ihtiyacınız olan tek şey bir toplu iğne. Toplu iğnenin kalın tarafıyla 6 beyaz nokta yaptıktan sonra kuruması için biraz bekleyin. Beyaz alanlar kuruduğunda ortasına bir sarı nokta kondurduğunuzda basitçe papatya görünümüne sahip olabilirsiniz. Beyaz noktaların birleşmiş olması burada dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta.

Simli Geçiş
Önce seçtiğiniz baz rengini tırnaklarınıza uygulayıp kurumasını bekleyin. Sonrasında simli ojenizi tırnak dibinden yukarı doğru uygulayın fakat geçişli bir görünüm sağlamak için çok da yukarılara çıkmayın.

Çiller
Bu görünümü elde etmek için 2 farklı kontrast renk seçmeniz gerekiyor. Baz renginizi uygulayıp üzerinden parlatıcı ile geçtikten ve kurumasını bekledikten sonra yine en yakın dostunuz toplu iğne ile rastgele noktalar yapmaya başlayabilirsiniz. Toplu iğnenin her iki tarafını da kullanmaktan çekinmeyin, ne kadar çok nokta o kadar iyi!

Renkli Konfeti
Nude bir baz renk uyguladıktan sonra pigmenti yüksek bütün ojelerinizi önünüze dizin. Bir parça alüminyum folyoyu öncesinden hazırlayın ve istediğiniz renklerden az miktarda üzerine dökün. Yine bir toplu iğne yardımıyla ya da nail art için özellikle üretilen bir aletle gelişigüzel noktaları birbirinin üzerine gelecek şekilde uygulayın, tırnağın dip noktasına uygulamazsanız, tırnağınız daha ince görünür.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama