July 20, 2024

Okurken Zamanı Unutacağınız 3 Sürükleyici Kitap

Bazen her birimiz hayatımızda kaçış noktaları arıyoruz. Bu bir film ya da bir kitap yolu ile olabiliyor. Gündemimiz bu kadar üzücü ve kalabalıkken fantastik dünyalara kaçış yapmaktan başka seçeneğimiz yok gibi. Farklı farklı dünyaların, gezegenlerin var olduğu bir dünyanın içine girmek iyi bir kaçış noktası olabilir. Gelin birlikte okurken zamanı unutacağınız 5 sürükleyici kitap keşfedelim;

George R. R. Martin – Taht Oyunları
Dizisiyle de senelerce konuşulan Taht Oyunları aslında kitap uyarlaması. Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı’nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık’ı koruyan Sur’un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar’ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır.

Dostoyevski – Suç ve Ceza
Raskolnitov’un çindeki kişilik bölünmelerini, iç hesaplarını bize de yaşattığı Suç ve Ceza Rus edebiyatının en önde gelen klasiklerinden biri. Kitap boyunca Raskolnikov’un ikilemleri, yavaş yavaş akıl sağlığını yitirmesi, kendini düşürdüğü durumlar ve sebep olduğu olayları okurken bir sonraki sayfaya geçmeye can atacaksınız.

Jose Saramago – Körlük
Bir gün bir uyanıyorsunuz ve etrafınızdaki herkes sebebini bilmediğiniz bir biçimde görmemeye başlıyor. Ne olduğunu anlamadan bir yerlere kapatılıyorsunuz. Saramago’nun oldukça gerçekçi bu romanı yıllardır en çok satanlar listelerinden aşağıya inmedi. Körlük, toplumsal yaşamın nasıl bir vahşete dönüşebileceğini müthiş bir incelikle gözler önüne sererken, insana dair son umut kırıntısını da bir kadının tek başına örgütlediği dayanışma ve direniş örneğiyle sergileyen unutulmaz eserler arasında yerini almıştır.

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama