April 21, 2024

Olmazsa Olmaz Blazer’ı Bu Sonbahar Hangi Formlarda Giyeceğiz?

Dış giyim sorunlarının kendini göstermeye başladığı yıllara yaklaşıyoruz. Ülkemizdeki sonbahara eşlik eden düzensiz hava koşullarıyla birlikte, yakında günlük ikilemle karşı karşıya kalacağız: Mont mu ceket mi? Yanlış seçim yaparsanız, ya işe giderken aşırı terlersiniz ya da kendinizi ellerinizi kollarınızı kemiren sürekli soğuktan uzak tutmaya çalışırsınız. Hangisinin daha kötü olduğundan emin değiliz…

 

Neyse ki bizim için, bu zorlu ara dönem için özel olarak üretilmiş gibi hissettiren denenmiş ve test edilmiş bir seçenek var. Blazer ceketler. Bizim bu zamansız katman parçasının sadık hayranları olmamız şaşırtıcı olmamalı. Onlardan yeterince bahsettiğimizden eminiz, ama aynı zamanda tüm blazer ceketlerin eşit yaratılmadığına inanıyoruz. Arkanıza yaslanıp sonbahar/kış podyumlarında hangi blazer trendlerinin ortaya çıktığını gözlemledikten sonra, bazıları diğerlerinden daha fazla dikkatimizi çekti.

 

Aşağıda, en sevdiğimiz podyum çıkışlarından birkaçını ve şimdi satın alacağımız ve yılın geri kalanında giyeceğimiz (ve seveceğimiz) belirli blazer stillerini bir araya getirdik.

Ne Kadar Büyük O Kadar İyi

Stella McCartney ve Tibi gibi markaların erkek giyiminden esinlenen sert omuzlu ve ekstra uzun kollu blazer ceketleriyle büyük boy siluetler podyumun ilgi odağı oldu. Moda Haftası katılımcıları bu blazer ceketleri feminen altlar ve ince stilettolarla yan yana kullandı.

Parlak Renkler

Parlak günler geride kalmış olabilir, ancak cesur tonlar öyle değilmiş gibi davranabilir. Michael Kors ve Proenza Schouler gibi markaların limon yeşilleri, Barbie pembeleri ve kobalt mavilerini 2023 blazer ceketlerinizi seçerken göz önünde bulundurun, ardından bu trendi en üst düzeye çıkarmak için tamamlayıcı renklerle stilize edin.

Deri Görünüm

2022’nin ortalarından beri deri hakkında durmadan konuşuyoruz, ancak bu lüks kumaş şimdi en sevdiğimiz dış giyim stiliyle güçlerini birleştirdi. Heyecanlandığımız için bizi suçlayabilir misiniz! Aramızdaki veganlar için tereyağı kadar yumuşak bazı sahte seçenekler de var.

Kum saati

Chloé’nin beli tanımlayan blazer ceketleri bu listedeki ilk trendden daha uzak olamazdı, ancak ikisinin barış içinde bir arada var olabileceğinden eminiz. 1950’lerin kum saati siluetini anımsatan bu blazer ceket, şıklık ve zarafet hedefliyorsanız sadık kalmanız gereken bir şekil.

İkiye Katla

Yapılandırılmış kruvaze tasarımlar genellikle kum saati trendiyle el ele gider, ancak Ami Paris ve Dries Van Noten gibi tasarımcılar  ve bazı cadde favorilerimiz  daha bol, daha rahat yinelemeler için talebi karşıladılar.

 

Geri «
Ileri »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

VDS Kiralama